StoryEditor

Jak zwiększyć opłacalność produkcji? – Dni Pola HR Strzelce i BASF

21 czerwca odbyły się Dni Pola w Hodowli Roślin Strzelce. Organizatorem spotkania była Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR wraz z firmą BASF Polska Sp. z o.o. w Strzelcach. Podczas spotkania przedstawiono rozwiązania z zakresu ochrony roślin. Nowe preparaty z portfolio BASF do ochrony zbóż i rzepaku, które na rynku pojawią się w 2024 roku.
22.06.2023., 10:06h
— Pierwszy z nich to Daxur, produkt oparty na naszej najnowszej substancji, czyli revysolu. Produkt będzie miał rejestrację na T1, T2 w zbożach i jeżeli chodzi o jego pozycjonowanie, będzie mógł być wykorzystywany w technologii jednozabiegowej i dwuzabiegowej. Oprócz nowości w zbożach będziemy mieli w przyszłym roku, zupełnie nową paletę produktów, fungicydów rzepaczanych. Architect, który będzie w segmencie Caryxu, czyli fungicydowo-regulatorowo-wzrostowym. Będzie też następca Pictora - Pictor Revy. Pictor oparty na revysolu — mówił Cezary Urban, Dyrektor Działu Agricultural Solutions.

Jak zwiększyć opłacalność produkcji roślinnej

Jednym z elementów spotkania był panel dyskusyjny: Jak zwiększyć opłacalność produkcji roślinnej: koszty, przychody, rozwiązania alternatywne. Brali w nim udział:
  • Prof. dr hab. Tomasz Piechota z UP w Poznaniu - Agrotechnika,
  • dr Maciej Bernaciński, GoodMills - Jak sprzedać, żeby nie stracić.
  • Maciej Bachorowicz, Ekoplon - Nawożenie.
  • Dr Przemysław Matysik, HR Strzelce - siew,
  • Cezary Urban, BASF Polska - ochrona.
Uczestnicy mieli także możliwość podziwiania pokazu 90 odmian w 12 gatunkach roślin. Odmiany, jakie zostały zaprezentowane to m.in.: pszenica ozima: California, Sova, jęczmień jary: Burbon i Poemat, rzepak ozimy: Kepler, Gemini, pszenżyto ozime: Medalion, Octavio.


Nie zabrakło maszyn rolniczych. Pojawił się ciągnik New Holland T7.230, New Holland T5.140 DC oraz Boomer 50. Zademonstrowano ładowarkę Weidemann T7035, opryskiwacz Ecorobotix ARA, siewnik Mzuri Protil T 4 oraz rozsiewacz KHUN RAUCH 14.2.

Bernat Patrycja
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 16:09