StoryEditor

Ampol-Merol poleca biologię i odmiany

Istniejąca od 35 lat firma Ampol-Merol dostarcza rolnikom nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Wycofywanie kolejnych substancji czynnych oraz presja społeczeństwa na produkcję żywności bez chemii, powodują, że dystrybutorzy szukają także produktów biologicznych.
03.06.2024., 19:45h

Do flotowych biopreparatów oferowanych przez Ampol-Merol należy seria Synergia, produkowana przez firmę Caldena.

Synergia Split to produkt, którego zadaniem jest przyspieszenie mineralizacji resztek pożniwnych, a tym samym uwolnienie składników pokarmowych i tworzenie próchnicy. Produkt zawiera bakterie i grzyby z łącznie 7 rodzajów. Zawiera takie mikroorganizmy jak Trametes versicolorPleurotus ostreatusCellulomonas udaCellulomonas gelidaAspergillus awamoriTrichoderma reeseiBacillus subtilis.

Natomiast Synergia Blue to środek, którego zadaniem jest wiązanie przez zawarte w nim bakterie azotu w glebie oraz udostępnienie związanego fosforu i potasu. Natomiast grzyby ze środka Synergia Blue mają za zadanie zwiększyć silę i zasięg systemu korzeniowego roślin uprawnych.

image
Warsztaty Polowe Ampol-Merol na Demo Farmie w Sokolnikach.
FOTO: Maria Khamiuk

Inne biopreparaty oferowane przez Ampol-Merol to m.in. Micro-Speed Energy, nawóz hamujący rozkład chlorofilu, zwłaszcza w warunkach stresowych. Dzięki temu rośliny dłużej są zielone, a tym samym mają lepsze warunki do produkowania plonu.

Ampol-Merol ma w swojej ofercie też szereg produktów z serii novobakt: ​novobakt R, novobakt PRO, novobakt AzoFos zawierające bakterie o działaniu korzystnym dla gleby, czy seria novbakt Rhizo, czyli szczepionki dla roślin bobowatych.

Specjaliści z Ampol-Merol polecają też nasiona odmian różnych hodowców. Spośród odmian rzepaku jest to np. LG Arnold o najwyższym poziomie plonowania i wysokiej tolerancji na werticiliozę czy Zeus F1, odmiana odporna na stres upałów, z jakim mamy coraz częściej do czynienia. Z odmian pszenicy ozimej na uwagę zasługuje RGT Diplom, nowa odmiana o stabilnym i wysokim plonowaniu. Natomiast pszenżyto polecane na słabe gleby to Misterio.

tcz

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. lipiec 2024 10:28