StoryEditor

Ceny nawozów azotowych i NPK po kolejnych obniżkach. Polifoska za 2500!

Ceny nawozów i azotowych i wieloskładnikowych w dalszym ciągu spadają zgodnie z zapowiedziami. W tym tygodniu polifoski potaniały, ale też fosforowe nawet o 400 zł na tonie! Jakie są ceny nawozów na koniec maja?
29.05.2024., 11:00h

Nawozy azotowe tak mocno potaniały, że obecne ceny pospadały do okresu sprzed czterech lat, ale nawozom fosforowym, potasowym i NPK jeszcze daleko do ówczesnych poziomów. Więcej o tym napisał dr Juliusz Urban: Ceny nawozów azotowych prawie tak niskie, jak przed żniwami w 2021 roku!

Niskie ceny gazu i koszt produkcji nawozów azotowych w USA

Przez spadające ceny gazu ziemnego, który jest głównym surowcem do produkcji azotu.

- Koszty produkcji nawozów azotowych w USA prawdopodobnie osiągną historycznie niski poziom w trzecim kwartale, potencjalnie tworząc korzystne marże i możliwości arbitrażu poza sezonem, ponieważ zwiększone zapasy gazu ziemnego obniżają ceny kluczowych surowców – podaje Genesisfertilizer.

Zobacz także: Saletrosan i salmag po mocnych obniżkach! Jakie są ceny nawozów?

Według Green Markets ceny mocznika w zachodniej Kanadzie kształtowały się w przedziale 775–780 dolarów kanadyjskich/t DEL. W zeszłym tygodniu ceny mocznika na giełdzie NOLA nieznacznie wzrosły do przedziału 282-298 USD/t. Cena MAP na giełdzie...

Pozostało 93% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 05:14