StoryEditorMateriał promocyjny

SOLROOF: połączenie paneli blaszanych FIT i zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT

SOLROOF to innowacyjny system, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. To kompletny system fotowoltaiczny w pełni zintegrowany ze stalowym pokryciem dachowym. Autorskie rozwiązania pozwalają na wyjątkową estetykę dachu i zastosowanie różnych form, kształtów, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej. Połączenie paneli blaszanych FIT i zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT tworzy spójną, harmonijną powierzchnię pokrycia.  
28.04.2023., 11:04h

Innowacje, które maksymalizują wydajność, dbają o komfort i bezpieczeństwo

Tworząc SOLROOF najważniejszym celem było zapewnienie maksymalnej wydajności pracy systemu.  W tym celu działanie instalacji oparte jest na sprawdzonych rozwiązaniach SolarEdge. Dzięki optymalizatorom SolarEdge można uzyskać maksymalną wydajnością paneli bez względu na padające cienie lub zabrudzenia, które w tradycyjnych panelach fotowoltaiczny zmniejszają wydajność całej instalacji. Zastosowana funkcja Safe DC™ minimalizuje zagrożenia spowodowane przepięciami prądu i obniża temperaturę pracy paneli wydłużając ich żywotność. Całe okablowanie związane z instalacją znajduje się pod pokryciem dachu w dedykowanych profilach stalowych. Optymalizatory są montowane przy krawędzi dachu, ułatwiając do nich dostęp.


Aby zapewnić wysoki komfort użytkowania, właściciel instalacji ma dostęp do intuicyjnej i prostej w obsłudze aplikacji mobilnej, która zapewnia stały monitoring funkcjonowania dachu. Pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym informacji na temat energii pozyskiwanej z dachu oraz wykorzystywanej przez obiekt. Dodatkowo, aplikacja jest w stanie precyzyjnie wskazać nieprawidłowości w działaniu paneli lub wyznaczyć obszar, który został objęty zabrudzeniu.

Decydując się na rozwiązania fotowoltaiczne często mamy wątpliwość, czy produkt jest dostatecznie odporny. W tym przypadku zintegrowane panele dachowe FIT VOLT posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne, z powodzeniem przechodząc test uderzenia kul gradowych przeprowadzony zgodnie z międzynarodową normą IEC 61215. Technologia SOLROOF jest w pełni zgodna z normami budowlanymi zapewniając wysoki standard użytkowania całego budynku.

Bezkompromisowa estetyka w zgodzie z naturą

System SOLROOF został zaprojektowany z dbałością o najwyższą jakość estetyki pokrycia dachowego. Stosując nowoczesne rozwiązanie wykluczono nieatrakcyjne, ciężkie panele fotowoltaiczne wraz z widoczną konstrukcją montażową i okablowaniem, które znamy ze standardowych rozwiązań. Zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT zostały zaprojektowane tak, aby idealnie komponowały się z modułowym pokryciem dachowym FIT. Dzięki systemowi SOLROOF cała powierzchnia pokrycia dachowego prezentuje idealną, niezaburzoną formę.


 

SOLROOF produkowany jest z materiałów najwyższej jakości na terenie Unii Europejskiej, zgodnie z dyrektywami UE dążącymi do stworzenia zrównoważonej infrastruktury i osiągnięcia zero emisyjności budynków. W tym celu aktywnie bierzemy udział w pracach Klastra Kluczowego “Zrównoważona Infrastruktura” a tworzone rozwiązania badane są w niezależnych ośrodkach takich jak CBONIT. Zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT powstały w zgodzie z ideą minimalizacji śladu węglowego z wykorzystaniem stali XCarb. Użyte w panelach materiały, są skutecznie recyklingowane, dając drugie życie kolejnym produktom.

Kompleksowe wsparcie

Proponowane przez producenta rozwiązania, znacząco usprawniają i podnoszą komfort użytkowania systemu SOLROOF, rozszerzają jego możliwości oraz zabezpieczają przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Doradcy SOLROOF wspierają na każdym etapie w procesie uzyskania dofinansowań do zintegrowanego systemu paneli SOLROOF, oraz w procesie zgłaszania instalacji w zakładzie energetycznym (OSD). Dodatkowo, jeżeli inwestycja będzie stanowić podstawę termomodernizacji budynku, pomagają w uzyskaniu ulgi podatkowej.


 

W przypadku innych zintegrowanych rozwiązań fotowoltaicznych, mogą pojawić się wątpliwości ze strony ubezpieczyciela, czy system taki może zostać poddany wszystkim jego formalnością. Dzięki zastosowaniu autorskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz innowacyjnych elementów SolarEdge, można mieć pewność, że oferowany system SOLROOF jest bezpieczny, a tym samym spełnia wysokie wymagania stawiane przez firmy ubezpieczeniowe.

Jeżeli produkcja zielonej energii to dla Was za mało, producent proponuje rozszerzenie możliwości systemu SOLROOF za pomocą rozwiązania SOLROOF Hub. Propozycja ta umożliwia realizację potrzeb właścicieli domów poprzez łatwe połączenie z rosnącym ekosystemem urządzeń, takich jak: bank energii, pompy ciepła, ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Producent pozwala również rozszerzyć gwarancję, w ramach którego oferowany jest kompleksowy pakiet usług wsparcia technicznego i dedykowanej pomocy dla użytkowników, w skład której wchodzi: opieka pogwarancyjna i serwisowa, dedykowany monitoring instalacji oraz wsparcie ekspertów SOLROOF.

Wygoda tkwi w prostocie 

Producent chce, aby jego klienci otrzymywali transparentne informacje na temat warunków użytkowania systemu SOLROOF, czego efektem jest opracowanie systemu All in One.

Teraz dach i system fotowoltaiczny to jedno. W skład kompleksowego systemu fotowoltaicznego SOLROOF wchodzą zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT, modułowe panele dachowe FIT, optymalizatory oraz elementy systemu SolarEdge. A dzięki modułowości paneli FIT VOLT oraz FIT instalacja przebiega szybko i wykonywana jest przez autoryzowanych dekarzy.


Ponadto, dzięki przemyślanemu, zintegrowanemu rozwiązaniu dach SOLROOF objęty jest jedną gwarancją producenta, co ma szczególne znaczenie w przypadku sytuacji awaryjnych - usługi serwisowe przeprowadzane są przez autoryzowanych dekarzy, bez konieczności ustalenia wykonawców odpowiedzialnych za powstałe błędy montażowe na poszczególnych etapach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź stronę www.solroof.eu, gdzie znajdziesz wirtualny kalkulator, który umożliwia obliczenie powierzchni aktywnej niezbędnej do pokrycia potrzeb energetycznych gospodarstwa domowego.

 

Za system SOLROOF odpowiedzialny jest wiodący producent kompleksowych rozwiązań dla branży stalowej i budowlanej obecny na rynku od 30 lat – BP2.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 03:50