StoryEditor

Lubuskie: Pierwsze ognisko ASF w stadzie świń!

Tego scenariusza obawiali się wszyscy producenci trzody chlewnej w zachodniej Polsce. Dziś wieczorem na stronie internetowej Inspekcji Weterynaryjnej pojawiła się informacja o pierwszym ognisku ASF w stadzie świń.
20.03.2020., 22:03h
Na mapie obrazującej dotychczasowe ogniska ASF w stadzie świń, przypadki ASF u dzików oraz strefy czerwone, żółte i niebieskie w woj. lubuskim pojawił się nowy punkt oznaczający ognisko ASF w stadzie świń nr 2020/1. Z mapy wynika, że ognisko wystąpiło w miejscowości Niedoradz w gminie Otyń.

Brak na razie komunikatu na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii precyzującego w jak dużym stadzie pojawił się afrykański pomór świń. W mediach społecznościowych pojawiły się nieoficjalnie dwie informacje: Chodzi o stado loch liczące 6 tys. sztuk i nieokreśloną jeszcze liczbę prosiąt karmionych prze lochy lub odsadzonych już do sprzedaży. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

To bardzo złe informacje dla producentów trzody chlewnej. Pierwsze ognisko może oznaczać pojawienie się niebawem kolejnych.

bcz

Źródło. GIW

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:49