StoryEditor

Potwierdzono wystąpienie 56. i 57. przypadku ASF u dzików

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie potwierdzenia wystąpienia pięćdziesiątego szóstego i pięćdziesiątego siódmego przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzików na terytorium Polski.
04.05.2015., 11:05h

Marek Pirsztuk, Główny Lekarz Weterynarii potwierdził wystąpienie 56. i 57. przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski. Według informacji Głównego Inspektoratu Weterynarii, 56. przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Juszkowy Gród w gminie Michałowo (powiat białostocki, województwo podlaskie), w odległości ok. 14 km od granicy polsko-białoruskiej.

Natomiast 57. przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Kolonia Mieleszki w gminie Gródek (powiat białostocki, województwo podlaskie), w odległości ok. 12 km od granicy polsko-białoruskiej.

Od odstrzelonych dzików pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Wyniki badań przekazane przez laboratorium jednoznacznie wskazały na obecność wirusa ASF. Tusze odstrzelonych dzików zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii i zgodnie z procedurami.  Oprac. ag

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 04:36