StoryEditor

Zmiany w GIW: Włodzimierz Skorupski złożył rezygnację

Włodzimierz Skorupski złożył na ręce ministra Jurgiela rezygnację ze stanowiska Głównego Lekarza Weterynarii. Dymisja została przyjęta, a premier Beata Szydło powierzyła dziś sprawowanie tej funkcji Pawłowi Niemczukowi.
30.12.2016., 15:12h

Włodzimierz Skorupski ostatniego dnia swojej pracy podziękował wszystkim swoim współpracownikom z inspekcji weterynaryjnej Jak napisał w swoim podziękowaniu, był to dla niego okres ciężki, ale jednocześnie bogaty w nowe doświadczenia.

Kończący się rok 2016 był bez wątpienia trudnym okresem dla wszystkich pracowników Głównego Inspektoratu Weterynarii. Walka z afrykańskim pomorem świń, a od niedawna zjadliwym wirusem grypy ptaków, nie jest łatwa i nadal trwa.

Przypomnijmy, że akt o powołania na stanowisko GLW wręczył Skorupskiemu minister Jurgiel 9 lutego 2016 roku. Włodzimierz Skorupski zastąpił wtedy Marka Pirsztuka, który piastował ten urząd od marca 2014 roku. Wcześniej Skorupski pełnił funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Opocznie. W 2014 roku świętował 30-lecie pracy w zawodzie lekarza weterynarii.

Premier Beata Szydło powołała nowego GLW, Pawła Niemczuka (na zdjęciu poniżej w środku), który tak jak jego poprzednik, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie. W imieniu premier Szydło, akt powołania nowemu szefowi służb weterynaryjnych wręczyli zastępcy ministra Jurgiela: Ewa Lech i Zbigniew Babalski.


Niemczuk ma za sobą liczne szkolenia, w tym w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach, jak również zagraniczne, m. in. w Liverpoolu i Hannoverze. Od 2000 roku nowy GLW był pracownikiem Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku i pełnił funkcję Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.  al

Źródło: MRiRW, GIW

Przeczytaj list pożegnalny Włodzimierza Skorupskiego.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 22:24