StoryEditor

Agresywni weganie

Wegańscy aktywiści opublikowali mapę online zawierającą nazwy i lokalizacje ponad 9 000 gospodarstw mlecznych w całej Anglii i Walii.  Aktywiści stojący za stroną internetową projektu Calf wzywają ludzi do odwiedzenia farm.
28.04.2019., 23:04h
Nie mają to jednak być kurtuazyjne wizyty – weganie zachęcają do konfrontacji z hodowcami oraz filmowania praktyk w zakresie hodowli bydła mlecznego. Ich celem „jest dać świadectwo cierpienia zwierząt na farmach mlecznych i zebrać materiał z informacjami o tym, co dzieje się z nimi, aby pokazać ludziom, skąd naprawdę pochodzą produkty mleczne"– twierdzą. Akcja jest częścią kampania zachęcającej społeczeństwo do rezygnacji z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły dotyczące gospodarstw uzyskano przy użyciu informacji publicznie dostępnych, niemniej jednak ich wykorzystanie do szykanowania hodowców bydła mlecznego budzi wątpliwości rządowego Urząd ds. Informacji (ICO).
Prezes NFU ds. przetworów mlecznych Michael Oakes przyznał, że szanujemy prawo ludzi do wyboru diety, jednak protesty nie powinny przerodzić się w nękanie i zastraszanie rolników, którzy najczęściej wraz z rodzinami żyją wyłącznie z produkcji mleka.
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 04:09