StoryEditor

Ceny bydła – na razie stop

Obniżki cen przystopowały, od ubiegłego tygodnia utrzymują się na bardzo niskim poziomie. Nadal jeden zakład nie skupuje bydła.
23.07.2019., 11:07h
Zakłady na szczęście nie obniżają już cen bydła, i tak spadły do krytycznego poziomu. Utrzymują się na poziomie, który został ustalony w ubiegłym tygodniu. Nadal jeden z zakładów nie przyjmuje bydła. Za byki w klasie R otrzymamy w skupie mniej niż 11 zł/kg w wadze bitej ciepłej. Niektóre zakłady obniżyły ceny nawet do 10,2 zł/kg... Sytuacja jest dramatyczna.

Oprócz niskich cen, rolnikom doskwiera pogłębiająca się susza, brakuje paszy objętościowej. Treściwe można dokupić, ale z kiszonką z kukurydzy już jest problem. Niektórzy dokarmiają mamki na pastwisku, bo zielonki nie ma, ale jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o kiszonkę z kukurydzy. Skończyła się u niektórych rolników miesiąc temu.. i w zamian koszą zieloną. Zeszłoroczne zbiory też nie były obfite, rolnicy zrobili niewielkie zapasy i pojawiają się problemy. W skupach pojawia się coraz więcej krów, których hodowcy mieli ostatnio w zapasie. Każdy kto może robi szybki remont stada i sprzedaje stare mlecznice, żeby paszy starczyło dla lepszych, młodszych sztuk. Standardowo latem spadają ceny mleka, co także wywołuje nagłą sprzedaż krów mlecznych. 

Ile płacą zak...

Pozostało 36% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 07:34