Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Dla chcącego nic trudnego – wiata dla opasów

23.10.2018

Drukuj

Dla chcącego nic trudnego – wiata dla opasów

Artykuł dostępny

– Rodzice dali mi wolną rękę. Mogę wprowadzać swoje pomysły, inwestować i rozwijać gospodarstwo. Nie jest to łatwe, ale krok po kroku uda się rozkręcić produkcję – mówi Wojtek Sękal, 27-letni hodowca bydła mięsnego z powiatu sokołowskiego na Mazowszu. 

r e k l a m aW gospodarstwie współpracuje z rodzicami – Elżbietą i Markiem, razem uprawiają 50 ha i utrzymują 50 sztuk bydła (krzyżówek mięsnych). Poza sprzedażą opasów, zyski generuje sprzedaż kukurydzy, rzepaku i pszenicy. 25 ha jest przepisane na syna, reszta jest dzierżawiona od rodziców.

Niedługo stado ma się powiększyć, bo rolnicy właśnie kończą wiatę, stawianą systemem gospodarczym. Pomimo tego, że koszty budowy nowego obiektu ograniczono do niezbędnego minimum, komfort zwierząt ma stać się znacznie lepszy. Rolnicy szacują, że koszty całkowite postawienia wiaty, która nie wymaga zezwoleń (2 x 50m2) będzie ich kosztować około 20 tysięcy. 

Polecany artykuł

Ruszają kontrole – efekty aferyJak tanim kosztem zwiększyć powierzchnię dla zwierząt, jakich materiałów użyć i jaki będzie ich koszt? Czytaj najnowsze, listopadowe wydanie TB. W artykule „Dla chcącego nic trudnego” znajdziesz wiele ciekawych wskazówek jak postawić wiatę dla bydła niewielkim kosztem. 

dkol 
Fot. Kolasińska


Przy okazji zapraszamy również na III Forum Rolników i Agrobiznesu i nasz Panel!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Zobacz wideo

Dla chcącego nic trudnego – wiata dla opasów

Galeria zdjęć

Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii