StoryEditor

Kanada inwestuje w sektor mleczarski

350 mln dolarów zainwestuje Kanada w rodzimy sektor mleczarstwa. Tamtejsze władze zamierzają dopłacać do modernizacji gospodarstw i przetwórstwa.
15.11.2016., 11:11h

Kanadyjski rząd postanowił wziąć sprawy we własne ręce i – w oczekiwaniu na wejście w życie umowy gospodarczo-handlowej (CETA) – ogłosił program, który ma zwiększyć konkurencyjności sektora mleczarskiego w Kanadzie. Przewiduje wsparcie dla branży w wysokości 350 milionów dolarów. To efekt polityki która ma wpłynąć na większą stabilizację ceny mleka dla rodzimych rolników.

Program przewiduje:
250 milionów dolarów (przez 5 lat) na modernizację gospodarstw, automatyzację  doju i żywienia krów oraz nowoczesne systemu zarządzania stadem.
100 milionów dolarów (przez 4 lata) na pomoc przetwórcom mleka w celu modernizacji ich działalności. Pieniądze mają m.in. zwiększyć ich wydajność pracy oraz pozwolić na wprowadzenie większego asortymentu produktów.

Chrystia Freeland, kanadyjski minister handlu zagranicznego powiedział, że wykorzystanie tych programów jest ogromną szansą dla kanadyjskiego sektora mleczarskiego, zarówno producentów jak i przetwórców. Jego zdaniem, pieniądze wpłyną na większą konkurencyjność rynkową oraz poprawi ofertę produktów w kontekście umowy CETA.  Opr. ez,mj/thedairysite

Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 16:33