StoryEditor

Niemcy: 171 sztuk bydła padło z głodu i pragnienia

Niemiecki rolnik stanie przed sądem za zagłodzenie swojego stada bydła, z którego padło 171 sztuk, a kilka musiało zostać uśpionych. Zarzuty to m.in. tortury i śmierć przez zaniechanie.
08.12.2021., 12:12h

Śmierć przez zaniechanie

Rolnik z Ansbach w Bawarii od 2014 roku zajmował się tuczem bydła. W swoim gospodarstwie utrzymywał w zamknięciu spore stado, około 200 zwierząt. W maju 2021 roku doszło do makabrycznego odkrycia.

Mężczyzna przez co najmniej kilka miesięcy miał nie zapewnić zwierzętom wystarczającej ilości ani paszy, ani wody. Bydło w męczarniach padało z głodu i pragnienia. Martwe sztuki zalegały w oborze między tymi, które jeszcze żyły.

W sumie ze stada 217 sztuk bydła aż 171 padło. Prokuratura i służby badające sprawę ustaliły, że zwierzęta, które przeżyły, nie rozwijały się prawidłowo i zdziczały. Niestety, siedem z nich trzeba było uśpić ze względu na ich beznadziejny stan zdrowia.

Okrucieństwo wobec zwierząt

Rolnik jest oskarżony o tortury, maltretowanie zwierząt i śmierć przez zaniechanie bez uzasadnionego powodu. Nie podano przyczyny jego zachowania.

Sąd Rejonowy w Ansbach główną rozprawę przeciwko mężczyźnie otworzy 16 marca 2022 r. W zeznaniach na sali rozpraw wezmą udział obecni na miejscu wydarzeń funkcjonariusze policji, przedstawiciele weterynarii oraz biegły psychiatria sądowy.

al na podst. n-tv.de
fot. poglądowe Pixabay

 

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 06:31