StoryEditor

„Półświąteczny” tydzień w ubojniach

Ceny skupu żywca wołowego w większości są podobne do tych sprzed tygodnia;
13.11.2014., 12:11h

W paru ubojniach o 20–30 gr wzrosła cena skupu byków i jałówek, głównie ze względu na mniejszą z powodu długiego weekendu podaż żywca.
Przestała spadać, a nawet lekko wzrosła cena skupu krów – ustabilizowała się także ich ilość. Kierownicy skupów twierdzą, że hodowcy, którzy chcieli wybrakować słabsze krowy ze względu na groźbę przekroczenia kwot mlecznych już to zrobili; spodziewają się jednak drugiej fali zwiększonej podaży krów mlecznych w skupie – pod koniec roku kwotowego czyli na przełomie lutego i marca.
Mimo lekkich wzrostów, ceny żywca wołowego są mało satysfakcjonujące dla hodowców; przyczyną takiej sytuacji jest m.in. duża ilość wołowiny z importu w atrakcyjnej cenie – to sprawia, że ubojnie nie mogą podnieść swoich cen, bo nie byłyby one wtedy konkurencyjne.

Z naszej sondy wynika, że obecnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 12,40 zł netto/kg, a najniższa to 11,30 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,00 zł netto/kg, a minimalnie 5,70 zł. netto/kg.  mw

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 01:39