StoryEditor

Szok! Rekordowa aukcja w Niemczech – cieliczka sprzedana za 120 tys. euro!

Za bagatela 120 tys. euro wylicytowano jedną z cieliczek podczas corocznej aukcji elity hodowlanej bydła ras mlecznych podczas aukcji w Verden (Niemcy).
23.02.2018., 09:02h
Wielkie telebimy, głośna muzyka i światła – słowem wielkie show, które co roku organizuje największe niemieckie stowarzyszenie hodowców Masterrind (skupia ok. 1/3 wszystkich hodowców bydła w Niemczech) po to by pokazać i zaoferować światu swój największy dorobek podczas 45 edycji aukcji „Schau der Besten” w Verden. Mowa o znakomitych zwierzętach rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, które stanowią prawdziwą elitę i wyznaczają trendy w wydajnej produkcji mleka.

Tym razem na ring w odcieniach czerwieni wyszło i znalazło nowych właścicieli łącznie 42 sztuki młodzieży hodowlanej. W większości przypadków stawki oscylowały w granicach 3 do ok. 7 tys. euro. Uczestnicy aukcji podbijali cenę zazwyczaj o 300–500 euro, choć był jeden wyjątek

Mowa o cieliczce WEH Perfection (wystawianej na imprezie z numerem katalogowym 6), która urodziła się 30 listopada 2017 roku. Za niespełna 3 miesięczne zwierzę hodowcy biorący udział w aukcji podbijali stawkę nawet o 5 tys. euro! Co rusz z sali dochodziły donośne krzyki pomocników głównego aukcjonera – Michaela Hellwinkela, który widząc co się dzieje wykazał się prawdziwym profesjonalizmem i jeszcze bardziej zachęcał do kolejnych, wyższych ofert. Kilka minut później po zaciętej walce padło ostateczne „po raz trzeci” i na sali rozległ się donośny odgłos uderzenia młotkiem. Stało się coś, czego tak naprawdę nikt nie przewidział. Padł historyczny rekord – 120 tys. euro! (po przeliczeniu bagatela ok. 503 tys. zł).

Wynik ten znacząco podwyższył średnią stawkę oferowaną podczas tegorocznej aukcji. Wyniosła ona 10 026 euro. To o 3596 euro lepszy wynik niż podczas poprzedniej edycji imprezy w 2017 roku.

Rekordowa jałówka o – mówiącym samo za siebie – imieniu  WEH Perfection trafiła w ręce hodowcy z Holandii. Oprócz znakomitego amerykańskiego indeksu TPI – 2863 oraz niemieckiego RZG – 160 wpływ na rekordowy wynik aukcji miały niewątpliwie kontrakty na potencjalne zarodki od zwierzęcia, które opiewają na 55 tys. euro. Cieliczkę na imprezie wystawił na sprzedaż Jürgen Hintze, hodowca z miejscowości Trebel w Niemczech.

Zgodnie z informacja organizatorów, w sumie 45. Edycja aukcji „Schau der Besten” zgromadziła ok. 3,5 tys. uczestników.

mj
Fot. Jajor
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 00:03