StoryEditor

Wciąż jest dobrze!

W listopadowym wydaniu „top bydło” nasza najnowsza analiza dotycząca cen skupu mleka. Sprawdź jak płaca mleczarnie n przykładzie konkretnych dostaw i porównaj ze swoimi.
24.10.2017., 09:10h
Po niedawnym kryzysie cenowym dynamika produkcji mleka nieco osłabła, choć i tak w ostatnich pięciu latach produkcja mleka w UE zwiększyła się o około 8% – do 161,3 mln t w 2016 r. O ile wzrośnie skala dostaw w bieżącym roku – nie wiadomo, ale analitycy wróżą raczej niewielki wzrost – główną rolę odegrają w nim Polska, Włochy, Irlandia i wychodząca z UE Wielka Brytania.

W trzecim kwartale tego roku, zgodnie z prognozami analityków, ceny mleka dynamicznie rosły – niektóre mleczarnie w czasie ostatniego kwartału parę razy zmieniały cenniki. Co zawierają? Czy ceny skupu nadal rosną – czytaj w najnowszej odsłonie naszego „Barometru cen mleka” w listopadowym wydaniu „top bydło”.

Znajdziesz w nim zarówno ceny skupu mleka obliczone na podstawie cenników wybranych mleczarni oraz przykładowe ceny skupu mleka netto u dostawców w okresie  od VII do IX 2017 r. (wg faktur). Przeczytaj i przekonaj się czy Twoja cena jest adekwatna do sytuacji na rynku!

mw/mj

Fot. Jajor

Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 07:16