StoryEditor

Hiszpania: w odpowiedzi na krytykę sektor trzody chlewnej organizuje kampanię wizerunkową

Hodowcy z Hiszpanii mają już dość szerzącej się wśród mieszkańców miast krytyki na temat sektora trzody chlewnej. Ich zdaniem, wynika to z braku wiedzy nt. produkcji świń, dlatego postanowili zorganizować kampanię wizerunkową.
23.02.2022., 18:02h
Poprzez gigantyczną kampanię plakatową hiszpańska organizacja branżowa Interporc chce zwrócić uwagę mieszkańców miast na osiągnięcia krajowego sektora wieprzowiny. Płótno o powierzchni 254 m2 z hasłem "Bądź dumny z naszych hodowców, którzy każdego dnia zajmują miejsce na Twoim stole" zostało zawieszone na budynku na słynnym placu "Puerta del sol" w Madrycie.

Zwrócenie uwagi na pracę hodowców świń


- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na pracę gospodarstw, które dbają o zdrowie naszej planety, troszczą się o zwierzęta, stosując najwyższe na świecie standardy dobrostanu zwierząt i dostarczają obywatelom mięso i produkty wieprzowe najwyższej jakości - wyjaśnił prezes Interporc Manuel Garcia. - Konsumenci coraz częściej wymagają wysokiej jakości żywności i zrównoważonej produkcji, a hiszpański przemysł wieprzowy spełnia oba te wymagania. Fakt, że mimo to jest on krytykowany przez społeczeństwo, wynika z braku wiedzy ludności na temat tej produkcji - dodał.

W ostatnich miesiącach w Hiszpanii głośno krytykowano rozwój mega chlewni. W dyskusję zaangażował się hiszpański minister spraw konsumenckich Alberto Garzón. W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian" przedstawiciel lewicowej partii Podemos oświadczył na przełomie roku, że Hiszpania eksportuje mięso niskiej jakości, pochodzące od zwierząt "torturowanych" w wielkich zakładach. Interporc i inne organizacje branżowe oskarżyły wówczas Garzóna o nieodpowiedzialne zachowanie. Minister próbował stworzyć sztuczną konfrontację z sektorem, który odgrywa pierwszorzędną rolę społeczną i gospodarczą w Hiszpanii.

Oprac. na podstawie AgE
Fot. www.topagrar.com
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 22:48