StoryEditor

Jesteś hodowcą świń? W tym tygodniu kończy się nabór wniosków o wsparcie na bioasekurację

ARiMR przypomina o kończącym się naborze wniosków o wsparcie na bioasekurację. Zobacz do kiedy masz czas!
24.08.2021., 16:08h
Jeśli posiadasz w swoim gospodarstwie świnie i miałeś zamiar złożyć wniosek o wsparcie na bioasekurację to niewiele czasu Ci zostało. Tylko do piątku, 27 sierpnia br., można ubiegać się o refundację części wydatków poniesionych na działania bioasekuracjne.

Co obejmuje dofinansowanie?


Jak podaje ARiMR, dofinansowanie obejmuje zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do dezynfekcji, dezynsekcji lub deratyzacji; zakup odzieży ochronnej oraz zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych.

Każdy hodowca może ubiegać się o refundację do 50% poniesionych kosztów, a wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Przypominamy, że do wniosku o udzielenie wsparcia na ww. działanie, należy dołączyć oryginały lub kopie faktur, rachunków, umów, które potwierdzają poniesione wydatki wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi ich poniesienie  do dnia zakończenia terminu składania wniosków w danym roku kalendarzowym. Co więcej, należy przedłożyć oświadczenie o posiadanej w gospodarstwie liczbie świń, a także oświadczenia bądź zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie.

Dokumenty można dostarczyć osobiście do biur powiatowych ARiMR, skorzystać z platformy ePUAP lub wysłać pocztą.

Źródło: www.arimr.gov.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 21:25