StoryEditor

Koronawirus u dużego producenta wędlin

W zakładzie firmy Tarczyński w miejscowości Ujeździec Mały pod Trzebnicą wykryto koronawirusa. Zakażone są trzy osoby. Firma zapewnia, że zakażonych pracowników natychmiast odizolowano i wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa – informuje Gazeta Wrocławska.
08.09.2020., 13:09h
Jak informuje prezes firmy Jacek Tarczyński, cytowany przez portal GazetaWroclawska.pl, pracownicy mający kontakt z zakażonymi zostaną przebadani. 

"Wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali posłani na badania. Dla pozostałych pracowników - w szczególności tych, którzy mieli kontakt z osobami z pierwszej grupy - organizowany jest punkt poboru wymazów na terenie fabryki. Oczywiście poinformowano trzebnicki sanepid" - informuje prezes firmy Jacek Tarczyński w oświadczeniu przesłanym "Gazecie Wrocławskiej".

Firma zapewnia, że od początku pandemii regularnie dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia, sprzęty i urządzenia. Wprowadzono też ograniczenia w przemieszczaniu się na terenie zakładu, a planowane podróże służbowe muszą być zgłaszane. Produkcja nie została wstrzymana.

Według ekspertów, zakażenie się poprzez kontakt z produktami spożywczymi jest praktycznie niemożliwe.

Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/, GazetaWroclawska.pl, fot. Tarczyński
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 21:19