StoryEditor

Chińskie inwestycje w Argentynie

Chiny zainwestują miliardy dolarów w produkcję świń w Argentynie. Projekt ma podwoić tamtejszą produkcję w ciągu najbliższych 4 lat.
20.08.2020., 20:08h
Jak wynika ze stanowiska argentyńskiego ministerstwa spraw zagranicznych, ten kraj Ameryki Łacińskiej otrzyma prawie 3,8 miliarda dolarów na inwestycję w sektor trzody chlewnej. Porozumienie, które ma być wkrótce podpisane, ma na celu powiększenie argentyńskiego stada podstawowego o 300 000 macior, co będzie oznaczać prawie podwojenie komercyjnej produkcji trzody chlewnej. W pierwszym roku do Argentyny ma trafić 60 000 macior, a w kolejnych 3 latach po 80 000.

Chiny są zainteresowane inwestycjami w argentyński sektor wieprzowiny, ponieważ kraj ten szuka sposobów na odbudowę zapasów wieprzowiny po drastycznej redukcji podaży spowodowanej afrykańskim pomorem świń (ASF). W raporcie MSZ stwierdzono, że projekt „jest dostosowany do wymagań środowiskowych i gwarancji dotyczących stanu sanitarnego wewnątrz zakładów”. Chiński plan obejmuje wybudowanie 25 obiektów po 12 000 loch każda, co będzie wymagało inwestycji w wysokości 151 mln USD w każdą. Inwestycje będą obejmowały również mieszalnie pasz, ubojnie posiadające licencje eksportowe oraz zakłady przetwórcze.

Oczekuje się, że nowe stada pozwolą na produkcję 882 000 ton wieprzowiny ...
Pozostało 43% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:07