StoryEditor

Myśliwi nie zgadzają się na dymisję Łowczego Krajowego

Twierdzą, że Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej wywołał konflikt w PZŁ, a minister Kowalczyk został wprowadzony w błąd. Kto ma rację?
25.01.2019., 10:01h
Łowczy Okręgowi PZŁ spotkali się w Opolu na Naradzie Łowczych i zebrali 37 podpisów pod pismem do Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka z prośbą o nieuwzględnienie rezygnacji Piotra Jenocha Łowczego Krajowego, którą złożył 23 stycznia 2019. 

Łowczy Okręgowi w piśmie informują, że nie zgadzają się na poświęcenie Piotra Jenocha w wojnie medialnej dotyczącej ASF jako kozła ofiarnego, ale twierdzą również, że Rafał Malec Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej mówił nieprawdę, podkreślając brak możliwości współpracy z Łowczym Krajowym. Rafał Malec 3 stycznia złożył deklarację woli współpracy z Zarządem Głównym – dla dobra łowiectwa. Jak twierdzą Okręgowi Rafał Malec wydał zakaz udostępniania projektu nowego statutu PŁ zarządom okręgowym i myśliwym. 

– Obawiamy się o przyszłość PZŁ – piszą Łowczy Okręgowi. Podkreślają również, że zmuszenie Piotra Jenocha do rezygnacji z pełnionej funkcji nie ma uzasadnienia. Według Łowczych Okręgowych Piotr Jenoch wykazywał się ogromnym zaangażowaniem, jest osobą kompetentną, a ponadto wprowadził wiele korzystnych zmian w PZŁ. 
O Polskim Związku Łowieckim stale słyszymy wyciekające z różnych źródeł informacje o wzajemnych oskarżeniach, składaniu spraw do prokuratury, kłótniach i braku współpracy pomiędzy kolejnymi szczeblami. Ciekawe kiedy wszystkie bloki tej piramidy zaczną mówić jednym głosem... 

dkol 
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 02:11