StoryEditor

AGCO inwestuje w oprogramowanie i kupuje Appareo Systems

Koncern AGCO przejmuje Appareo Systems, dzięki czemu zwiększy swoje możliwości technologiczne. Firma planuje wejść silniej w oprogramowanie rolnicze i inteligentne technologie.
11.01.2022., 18:01h

Rozwój oprogramowania i innowacyjne rozwiązania

AGCO przejmuje Appareo Systems, LLC, lidera w dziedzinie inżynierii oprogramowania, rozwoju sprzętu i produkcji elektronicznej.

Appareo, z siedzibą w Fargo, w Północnej Dakocie, specjalizuje się w badaniach, rozwoju, projektowaniu i produkcji technologii, które wykorzystują sztuczną inteligencję, mechatronikę i innowacyjną elektronikę. Rozwiązania dostarczane przez Appareo koncentrują się na komunikacji, monitorowaniu, wykrywaniu, śledzeniu i kontrolowaniu urządzeń i systemów wykorzystywanych w przemyśle rolniczym i lotniczym, a także w innych branżach off-road.

Zaawansowane technologie będą rozwijane

– Appareo rozwinęło światowej klasy organizację o wyjątkowych możliwościach rozwiązywania bardzo złożonych problemów klientów w nowo powstających obszarach technologicznych – powiedział Eric Hansotia, prezes i dyrektor generalny AGCO – Postrzegamy Appareo jako doskonały dodatek wspierający dostarczanie wysokiej jakości, inteligentnych rozwiązań dla naszych rolników, aby zmaksymalizować zarówno ich doświadczenie użytkownika, jak i rentowność. Dodanie Appareo wzbogaca nasze portfolio i talenty w trakcie realizacji naszej strategii dostarczania zaawansowanych rozwiązań technologicznych rolnikom na całym świecie.

AGCO zaznacza, że nie będzie ingerować w zatrudnienie i procesy w zespole Appareo w ich siedzibach w Fargo, w Północnej Dakocie i w Paryżu, we Francji.

Zamknięcie transakcji przejęcia planowane jest w styczniu 2022 roku.

oprac. jj
fot. AGCOCorp

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 23:12