StoryEditor

Ciężka brona Awemak

Centaur to ciężka brona talerzowa firmy Awemak, która może być wyposażona w talerze o średnicy 710 mm.
13.10.2016., 20:10h

Centaur CBT30 zaprezentowano podczas pokazu w pobliżu Przedborza w woj. łódzkim. Maszyna mieszała resztki pożniwne po zbiorze kukurydzy na ziarno, odwracała też ściernisko po zbożu i kukurydzy na kiszonkę. Centaur jest nową koncepcją firmy Awemak, która po raz pierwszy zaprezentowana na targach AgroShow w Bednarach we wrześniu br.

Choć maksymalna średnica talerzy wynosi 710 mm, to w prezentowanym modelu zastosowano jednak talerze o średnicy 625 mm. Talerze mają niezależne zabezpieczenie resorowe. W docelowej wersji maszyny wyposażona zostanie w listwę udarową oddzielającą sekcje talerzy. Za zagęszczenie gleby odpowiada wał daszkowy o średnicy 700 mm - to jedna z wielu opcji wyposażenia brony. Co ważne, wał na czas transportu składany jest hydraulicznie nad maszynę, by ułatwić prowadzenie ciągnika na jezdni.

Jak informuje firma Awemak, broną można realizować intensywną uprawę gleby na głębokości do 24 cm. Trzymetrowa maszyna wyposażona jest w 24 talerze, a odstęp między sekcjami wynosi 120 cm. Masa urządzenia Centaur wynosi 2850 kg, a zapotrzebowanie mocy do 140 do 160 KM.

W ofercie firmy Awemak znaleźć można paletę bron talerzowych o szerokości od 2,5 do 6 m. Mniejsze wersje można wyposażyć w hydropak. Poza tym w zakładzie produkowane są agregaty ścierniskowe, bierne narzędzia do uprawy przedsiewnej oraz pługi obracalne i zagonowe liczące od 2 do 5 korpusów.

 

Fot. Beba

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 11:42