StoryEditor

Mechaniczny Espro

Kuhn nieustannie rozszerza ofertę maszyn. Ostatnio portfolio producenta powiększyło się o nowe modele siewników Espro z mechanicznymi wysiewem nasion.
30.01.2018., 14:01h
Linia maszyn serii Espro została wzbogacona o dwa nowe modele z siewnikami mechanicznymi. Jest to sprzęt pozwalający na jednoczesny wysiew nasion i podsiew nawozu, którego szerokość robocza wynosi 3 i 4 m.

Za uprawę gleby odpowiada kompaktowa brona talerzowa z uzębionymi talerzami rozmieszczonymi w dwóch rzędach. Maszyna umożliwia prace zarówno podczas siewów uproszczonych, jak również w tradycyjnej uprawie wykorzystującej pług.Tuż za sekcją uprawową znajdują się redlice aplikujące nawóz. W wersji 3-m pracuje 10 elementów wysiewających granule, a w 4-m maszynie jest ich 13. Jedna redlica nawozowa umieszcza nawóz pomiędzy dwoma redlicami nasiennymi.

Układ jezdny maszyny stanowi wał oponowy z ogumieniem o średnicy 900 mm. W zagęszczoną glebę nasiona umieszczają podwójne redlice talerzowe z kółkiem dociskowym.Mechaniczny siewnik z system wysiewu Helica pozwala na bezstopniową regulację dawki wysiewu w zakresie od 1,5 do 450 kg. Dawkę nawozu również można regulować bezstopniowo w przedziale od 60 do 600 kg/ha.

Z racji możliwości jednoczesnego siewu z nawożeniem, zbiornik maszyny jest dzielony. W zależności od potrzeb można różnie konfigurować pojemność poszczególnych komór.

pt
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 10:09