StoryEditor

Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – byliśmy w szkole, która zajęła III miejsce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim to druga szkoła, którą odwiedziliśmy w niedługim czasie.  Uczniowie tej szkoły zajęli trzecie miejsce na podium, a w ścisłym finale Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. 
13.05.2019., 16:05h
Uczniowie z Radzynia Podlaskiego nie boją się wyzwań. Dowodem tego jest to, że do finału Mistrzostw w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych zakwalifikowały się aż 4 dwuosobowe zespoły z Radzynia. Ich opiekunem podczas Mistrzostw był pełen pasji i zaangażowania nauczyciel Paweł Leszak.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim od lat startuje w Mistrzostwach Mechaników w różnych kategoriach. Uczniowie, którzy startują w rywalizacji to chluba dla szkoły i nauczycieli, którzy kształcą młodzież do pracy w zawodzie. 
Michał Uchaniuk i Patryk Paszkowski zajęli III miejsce w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Jak mówią zgodnie najwięcej trudności sprawiło im poprawne zamontowanie siatki do owijania w prasie zwijającej. Emocje, których nie zapomną do końca życia to ogłoszenie wyników i informacja o trzecim miejscu. Zdobywcy III miejsca mówią, że z pewnością wystartują w kolejnej edycji konkursu dla Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych. Potwierdzają to także uczniowie, którzy brali udział w tegorocznych Mistrzostwach oraz inni uczniowie, którzy jeszcze nie rywalizowali w Mistrzostwach Mechaników.
Podczas naszej wizyty w szkole w Radzyniu Podlaskim John Deere wspólnie z lokalnym dilerem firmą Agtotechnika dostarczył do szkoły na 1 dzień ciągnik 6155M wyposażony w ISOBUS oraz zestaw prowadzenia automatycznego AutoTrack. We wrześniu tego roku wszyscy uczniowie biorący udział w  finale Mistrzostw w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych wraz z opiekunem wezmą udział w szkoleniu w siedzibie John Deere Polska w Tarnowie Podgórnym. Po szkoleniu szkoła otrzyma ciągnik demonstracyjnych do celów dydaktycznych na 5 dni roboczych.
Szkoła z Radzynia Podlaskiego otrzymała także w pełni wyposażoną szafę narzędziową od firmy Kramp, oraz liczne zestawy kluczy nasadowych, łyżek montażowych itd. nagrodą dla szkoły jest także szkolenie w siedzibie Kramp w Polsce w Modle Królewskiej k. Konina.
Uczniowie z Radzynia Podlaskiego zwyciężyli w kategorii Elektromobilni. To konkurencja ukierunkowana na obsługę nowoczesnych układów napędowych hybrydowych i elektrycznych. Nagrodą, którą otrzymała szkoła jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych ufundowana przez Kolejowe Zakłady Łączności z Bydgoszczy. 
Organizatorem Mistrzostw jest fundacja Coopearto i MTP. Partnerem wydarzenia w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych jest redakcja „top agrar Polska”, redakcja „profi”, John Deere, Kramp, Exxon Mobil i V8 Team.
Kolejna edycja Mistrzostw Mechaników, także w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych odbędzie się w dniach 26 – 29 marzec 2020. Będziemy Was informować o tym wydarzeniu w późniejszym terminie. W kolejnym numerze „top agrar Polska” zaprezentujemy relację z wizyty w szkole w Radzyniu Podlaskim i Żarach.

Zobacz też naszą relację ze szkoły, która zajęła I miejsce!!!
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:50