StoryEditor

Nowe marki w ofercie firmy Korbanek

Nietuzinkowy, wielobarwny plac maszyn sprzedawanych przez firmę z Tarnowa Podgórnego, w ostatnim czasie wzbogaciły nowe pozycje. Obok kolejnych modeli ciągników Arbos Korbanek rozpoczął współpracę z producentem ładowarek Weycor oraz maszyn budowlanych Lovol. 
16.06.2023., 13:06h
Marka Arbos od ponad 6 lat jest importowana i sprzedawana na terenie Polski przez firmę Korbanek. Nowością są tu ciągniki z serii 4000, które wyprodukowano jako uzupełnienie dotychczasowej oferty. 

Arbos
uzupełnił swoje portfolio o modele 4090, 4100 oraz 4110. Moc poszczególnych jednostek to 90, 100 i 110 KM. Każda z nich wyposażona jest w ten sam silnik produkowany przez znanego, koreańskiego producenta silników i maszyn budowlanych – Doosan.

Arbos 4000
 

Jednostkę napędową stanowi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 3409 cm3, spełniający najnowszą normę emisji spalin – Stage V. Prosta, mechaniczna skrzynia biegów składa się z 18 biegów do przodu i do tyłu (3 zakresy po 6 biegów) wraz z mechanicznym rewersem. Poza tym, blokada mechanizmu różnicowego i napęd na cztery koła załączane elektro-hydraulicznie ułatwią pracę w trudniejszych warunkach. Wałek WOM oferuje dwie prędkości – 540 i 1000 obr./min. Trzypunktowy układ zawieszenia zakończony jest hakami kategorii 2 o udźwigu 4700 kg, a na układ hydrauliczny składają się 3 pary wyjść hydraulicznych z funkcją pływającą. Zaczep automatyczny regulowany wysokościowo oraz belka zaczepowa są w standardowym wyposażeniu ciągnika.
Producent informuje, że główną cechą wspólną tej linii jest uniwersalność maszyny. Nowa seria odnajdzie się w małych i średnich gospodarstwach jako główna siła robocza lub w większych jako maszyna pomocnicza, ponadto traktor spełni swoje zadanie w przedsiębiorstwach usługowych (transportowe, budowlane) oraz komunalnych.  Seria 4000 może zyskać uznanie za bardzo dobrą zwrotność, komfortową, 4-słupkową kabinę wyposażoną standardowo w:
  • wygodny fotel znanej marki Grammer,
  • klimatyzację,
  • ogrzewanie oraz radio z możliwością sparowania z telefonem przy pomocy Bluetooth. D
  • la bardziej wymagających klientów traktory z gamy 4000 można doposażyć w instalacje pneumatyczną jedno- oraz dwuobwodową, przedni TUZ z parą wyjść hydraulicznych, ładowacz czołowy polskiego producenta Hydramet.
Arbos 4110 z rozsiewaczem

Ładowarki Weycor

Choć markę Weycor trudno skojarzyć większości rolników, to bardziej znajoma może się wydać firma Atlas Weyhausen GmbH z Wildeshausen, która już ponad 50 lat zajmuje się projektowaniem, budową i sprzedażą ładowarek kołowych, walców tandemowych oraz zagęszczarek jednobębnowych własnie pod marką Weycor. 
Sprowadzane do Polski ładowarki przegubowe Atlas Weycor z serii 300 to najmniejsze maszyny oferowane przez niemieckiego producenta. Ich masa robocza wynosi od 2500 do 3500 kg, a niewielkie wymiary sprawiają, że są one bardzo wszechstronne.
W serii tej dostępne są dwa modele o różnych parametrach i konfiguracjach:
  • Weycor AR320 z silnikiem o mocy 25 KM
  • i Weycor AR380 z silnikiem o mocy niespełna 50 KM.
Oba modele znajdą zastosowanie w branżach budowlanej oraz rolniczej i wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne. Wszystkie modele z serii 300 wyposażone są w silniki wysokoprężne Yanmar (w przypadku AR320) i Kubota (w przypadku AR380). Firma zaznacza, że dzięki zastosowaniu napędu hydrostatycznego, maszyny te są bardzo precyzyjne w wykonywaniu prac z łyżką lub widłami paletowymi. Ładowarki z serii 300 mogą być wyposażone w zamkniętą, ogrzewaną kabinę. Sterowanie joystickiem jest bardzo intuicyjne, co pozwala na wygodne wykonywanie zaplanowanych prac. Przyciski na desce rozdzielczej są łatwe w obsłudze i umieszczone w sposób, który zapewnia komfort użytkowania.

Atlas Weycor AR320

Koparki Lovol

Lovol to gigantyczny chiński koncern produkujący m.in. maszyny rolnicze (także pod marką Arbos) oraz budowlane. Zakłady oraz montownie znajdują się w Chinach, oraz Indonezji, a produkty obecne są na rynkach azjatyckich, jak i europejskich.  Tym razem pod marką Lovol oferowane są mini koparki FR18E2-u. Maszyna ma masę operacyjną wynoszącą 1810 kg i jest klasyfikowana jako koparka o masie do 1,8 tony, co jest bardzo popularnym rozmiarem na polskim rynku. Maszyna jest wyposażona w silnik Yanmar o mocy 11,5 kW, zaprojektowany specjalnie dla małych koparek. Silnik ten charakteryzuje się dużą wydajnością oraz cichą pracą, co sprawia, że jest przyjazny dla operatora i środowiska. 

Mini koparka Lovol


Mini koparka Lovol
Mini koparka Lovol
Firma zapewnia, że wszystkie podstawowe komponenty użyte w maszynie są produkowane przez światowych liderów rynku, a marka Lovol nawiązała ścisłą współpracę z Japan Engineering Center, co pozwoliło na poprawę jakości i żywotności komponentów oraz logistyki dostaw. Kompaktowa konstrukcja maszyny zapewnia dobry promień skrętu wynoszący tylko 64 cm, co umożliwia pracę w wąskich przestrzeniach. Maszyna jest odpowiednia do pracy w trudno dostępnych miejscach, a jej niewielki rozmiar i waga ułatwiają pracę oraz transport. Dodatkowo, teleskopowe regulowane podwozie i lemiesz o regulowanej szerokości umożliwiają pokonywanie przeszkód terenowych.

Pokosówka Kemper

Niemiecka firma Kemper, która zasłynęła na całym świecie z przyrządów żniwnych przeznaczonych do zbioru kukurydzy na kiszonkę za pomocą sieczkarni samojezdnych, a od niedawna ma do zaoferowania nowy podbieracz pokosu do sieczkarni Claas i New Holland, czyli Kemper C3003 Maximum oraz N3003 Maximum. Projektując swój 3-metrowy podbieracz 3003 Maximum inżynierowie skupili się na płynnym podawaniu materiału do sieczkarni, jak największej przepustowości maszyny, aby operator był w stanie maksymalnie wykorzystać moc sieczkarni. Podbieracz został zbudowany z myślą o wyjątkowo trudnych warunkach zbioru, dlatego zostały w nim zastosowane najlepszej jakości wzmocnione materiały.
Korbanek zaznacza, że we współpracy z działem obsługi klienta i zespołem ds. części zamiennych zapewnia użytkownikom przystawek solidne wsparcie na terenie Polski.
Kemper 3003 Maximum
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. kwiecień 2024 23:52