StoryEditor

Opolagra już w czerwcu: jakie atrakcje?

Po długiej przerwie wraca największa w południowej Polsce wystawa rolnicza – Opolagra, w XVII edycji. Targi odwiedza 43 tys. osób i wystawia się na nich 400 firm. Co tym razem czeka gości?
26.04.2022., 08:04h

Już 10-12 czerwca rolnicy z południowej Polski będą mogli zapoznać się z ofertą nowinek techniki rolniczej, chowu i hodowli bydła. Oprócz wystawy, odbędą się także pokazy.

- Długa pauza i obecne, nad wyraz niesprzyjające warunki, jak wojna w Ukrainie, wysokie ceny środków produkcji, przerwane łańcuchy dostaw, co skutkuje mniejszą dostępnością maszyn, nie zniechęciły organizatorów do przygotowania wielu atrakcji, a głód imprez wystawienniczych tak wśród zwiedzających jaki i wystawców oraz chęć bezpośredniego spotkania się twarzą w twarz, pozwalają przypuszczać, że i tegoroczna wystawa zapowiada się okazale – zachęcają organizatorzy imprezy.

Jakie atrakcje na Opolagrze?

Na tegorocznej Opolagrze, będzie można m.in. spróbować jazdy pit bike‘iem oraz quadem, podczas SWIMER CUP Opolagra 2022. Do dyspozycji uczestników będą maszyny o różnych pojemnościach, również sprzęty, które na co dzień ścigają się w zawodach Pucharu i Mistrzostw Polski Pit Bike. Na stanowisku odbywać się będą konkursy, podczas których wygrać będzie można różne motocyklowe upominki, będzie jazda na czas i pokonywanie przeszkód, wszystko przez całe 3 dni trwania targów. Będą prelekcje, powiązane z pokazami. Dowiecie się jak ekologicznie suszyc kukurydzę

  • W sobotę 10.06, dr Jacek Skudlarski z SGGW wprowadzi do bloku poświęconego rolnictwu 4.0, na który ponadto składać się będą prelekcja Konrada Kota z Agrihandler pt.
    „Roboty Naio - robotyzacja i automatyzacja w rolnictwie” oraz wystąpienie przygotowane przez przedstawicieli John Deere pt. „Rolnictwo precyzyjne / Dobra kiszonka zaczyna się od maszyny - wybór, uzgodnienie”. \

W piątek i niedzielę posłuchać będzie można bloku prelekcji przygotowanych przez firmę AGROCOM. Znajdą się w nim:

  • „Na trudne czasy. Rozwiązania uniwersalnej platformy cyfrowej 365FarmNet służące redukcji kosztów produkcji rolniczej i trosce o środowisko przyrodnicze gleby”,
  • „Innowacyjny system sterowania obiegiem wody na obiektach melioracyjnych - INOMEL. Możliwości zastosowania produktów INOMEL jako odpowiedź na potrzeby wodno-melioracyjne praktyki rolniczej”,
  • „Czy należy się już obawiać występowania drugiego pokolenia omacnicy prosowianki w kukurydzy? Monitoring i zwalczanie metodami biologicznymi”
  • „Wspieranie szacowania szkód łowieckich metodami niskopułapowymi UAV. System SCDI”.

W część praktycznej, pokazowej znajdą się praktyczne sposoby obliczeń, doboru oraz właściwej i sprawnej regulacji ciśnienia roboczego w oponach rolniczych podczas prac polowych - patronat Michelin, automatyczna dokumentacja polowa: proste i zaawansowane moduły 365Active zamontowane na nowych i starszych ciągnikach i maszynach rolniczych. Transmisja na bieżąco prowadzona przez 365 FarmNet, jak również pokaz działania pułapki świetlnej oraz rozrzucania kapsułek TRIHOSAFE zawierającego niewikruszynka do ograniczania występowania omacnicy prosowianki z powietrza za pomocą drona.

Z kolei firma HYPERIN przygotowała program „Ekologicznie czysta farma”, gdzie każdego dnia imprezy co godzinę na swoim stoisku zaprasza do zabawy z Mega EKO Pianą, na maszynach i nie tylko…Ponadto odbędzie się tu również pokaz z udziałem ciągników Zetor, profesjonalnej konserwacji maszyn rolniczych w zgodzie z ekologią.

W tradycyjnym konkursie dla zwiedzających nagrodą główną w tym roku będzie zbiornik dwupłaszczowy do ON SWIMER TANK ECO-line 2500l w wersji Classic ufundowany przez Agriexpert Mateusz Kierdal.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Te i inne atrakcje już 10-12 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Przygotowujemy dla Was razem z redakcją Profi konkurs dla młodzieży, w którym będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w obsłudze nowoczesnego sprzętu. Spotkajmy się na Opolagrze! Zapraszamy!

Oprac. dkol na podst. informacji prasowej OPOLAGRA

Fot. archiwalne materiały firmowe

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 12:40