StoryEditor

Pöttinger rozbudowuje centrum technologiczne

Pöttinger powiększa swoje austriackie centrum testów, TIZ 3. Firma inwestuje w nowoczesny ośrodek badań i rozwoju sprzętu rolniczego.
31.01.2022., 15:01h

Centrum badań za 6 mln euro

Centrum Technologii i Innowacji – TIZ – w Grieskirchen w Austrii, należy do najnowocześniejszych centrów testujących elementy konstrukcyjne w Europie.

W TIZ 3 dzięki inwestycji za ok. 6,3 mln euro powstanie nowy budynek z halą o powierzchni 1800 metrów kwadratowych i przestrzenią biurową. Uroczyste wbicie łopat miało miejsce 11 stycznia br., a zakończenie budowy TIZ 3 zaplanowano w grudniu 2022 r.

Serce firmy na światowym poziomie

,,Centrum Technologii i Innowacji (TIZ) jest sercem firmy Pöttinger pod względem zapewnienia wysokiej jakości. Od 18 lat są tu testowane maszyny pod kątem ich jakości i przydatności do pracy w warunkach zbliżonych do takich, jakie występują na polu. Badania, rozwój i kontrola idą tu ręka w rękę” mówi o rozbudowie Markus Baldinger, członek zarządu Pöttinger ds. Badań, Rozwoju i Cyfryzacji.

Zarząd nie bez dumy twierdzi, że Centrum testów jest w branży maszyn rolniczych jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na świecie i cieszy się znakomitą opinią. Przeprowadzane tu testy pozwalają zaoszczędzić czas i koszty nawet do 75% w porównaniu z praktycznymi testami polowymi. Dzięki takim możliwościom w krótkim czasie można przyjrzeć się, jak sobie radzi sprzęt i przetestować żywotność maszyny.

Niezawodne rozwiązania techniczne

Test wytrzymałości części konstrukcyjnych w kilka miesięcy pokazuje realne zużycie w całym okresie eksploatacji maszyny w warunkach naturalnych, gdzie przy dużych maszynach trwa to ponad 5 lat, po pracy do 30 tys. ha.

Celem jest to, aby maszyny marki Pöttinger mogły wykazać się najlepszymi efektami pracy. Jak to osiągnąć? Odpowiedź jest prosta: rozwiązania techniczne muszą być niezawodne. Dodatkowo z nowego centrum będą mogli również korzystać klienci z różnych krajów i branż, jak przemysł lotniczy, budowa maszyn czy elektromobilność.

opr. jj
fot. pöttinger.at

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 00:47