StoryEditor

Pokazy nowych maszyn Unia w ramach Demo Tour 2023

W ramach wiosennego Demo Tour Unia Promodis polski producent maszyn zaprezentował swoje nowości produktowe na rok 2023. 
17.04.2023., 11:04h
Pokazy odbyły się w 6 lokalizacjach, gdzie odwiedzający rolnicy mogli obejrzeć maszyny w pracy, porozmawiać ze specjalistami produktowymi oraz lokalnymi dilerami. 

Podczas pokazów zaprezentowane zostały takie maszyny jak: zmodernizowany siewnik Poznaniak, opryskiwacz polowy Egret, 6 tonowy rozsiewacz RCW, półzawieszana brona talerzowa Ares XM, agregat Kos Premium z siewnikiem poplonów, rozsiewacz nawozów MX czy zestaw uprawowo-siewny Fenix
Naszą uwagę przykuł dwubelkowy agregat Kos Premium do uprawy bezorkowej na głębokość do 35 cm.  Agregat wyposażony jest w 8 zabezpieczonych sprężynami zębów CX o sile uwolnienia 550 kg. Za sekcją zębów znajduję się sekcja talerzowa z dwoma rzędami talerzy o średnicy 460 mm na bezobsługowych piastach. Maszyna w standardzie wyposażona jest w hydrauliczną regulację głębokości pracy na wale oraz wał rurowy.

Prezentowany agregat miał dodatkowo wzmocnione węglikami dłuta Durum, które zdaniem producenta mają 8- krotnie dłuższą żywotność niż standardowe. Do agregatu dołożony został siewnik poplonu FP 250 z napędem elektrycznym oraz zamontowany na końcu maszyny wał daszkowy

Agregat Kos Premium do pracy potrzebuje ciągnik o mocy co najmniej 170 KM
Kolejną prezentowaną maszyną była 5-m półzawieszana brona talerzowa Ares XM. Maszynę charakteryzuje układ wałów w systemie offset dzięki czemu brona jest maksymalnie stabilna podczas pracy. Pozwala to na pracę maszyną z prędkością nawet 15-20 km/h.
Główną zmianą w nowych rozsiewaczach MX jest dodanie podkładu cynkowego na wszystkich elementach metalowych. Wszystkie rozsiewacz serii MX mają teraz w standardzie niezależne zamykanie prawej lub lewej zasuwy. 
 
Opryskiwacze serii Egret składają się z modeli o pojemnościach zbiornika: 2000, 2500 lub 3000 litrów i belkach o szerokości od 18 do 21 metrów. Ich głównymi atutami są: belka składana niezależnie z możliwością redukcji do drugiej szerokości roboczej oraz komputer Spray, stanowiące wyposażenie standardowe maszyny.
Najnowsza wersja kultowego siewnika Poznaniak wyprodukowana została specjalnie na 140 lecie firmy Unia. Siewnik charakteryzuje się nową redlicą dwultarzową Shell, szerszym kółkiem kopiującym o szerokości 50 mm oraz powiększoną skrzynią załadunkową, która może pomieścić 510 l ziarna.
Zestaw FENIX T 1000/3 z agregatem talerzowym i pneumatycznym systemem wysiewu nasion przygotowany jest do pracy na glebach średniozwięzłych w technologii uproszczonej i bezorkowej. Maszyna wyposażona jest w komputer Pilot Seed oraz wentylator napędzany silnikiem hydraulicznym o przepływie 24 l/min.
Nowa linia rozsiewaczy RCW charakteryzuje się zmienioną stylistyką, wzmocnioną konstrukcją ramy oraz skrzynią nawozową zmodyfikowaną w taki sposób, aby materiał sprawniej osypywał się na przenośnik podłogowy. Rozsiewacz ma możliwość wysiewu nawozów granulowanych oraz wapna na szerokość roboczą do 36 m.


fot. Gębski
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 17:05