StoryEditor

Trzy fabryki Pronaru wyprodukują dwa miliony felg rocznie

Po dwóch latach budowy firma Pronar świętowała oficjalne otwarcie trzeciej fabryki felg do rolnictwa i budownictwa. To w sumie już dziewiąta fabryka producenta z Narwi. Właśnie tu powstała nowoczesna, w pełni zautomatyzowana placówka, o łącznej powierzchni 1,7 ha.
31.12.2023., 08:00h

Na jej terenie znajdują się dwie bliźniacze linie produkcyjne i jak podkreśla producent – najnowocześniejsza w Europie malarnia oraz magazyn wysokiego składowania.

Unikalne rozwiązania Pronar Wheels

W skład dwóch identycznych linii produkcyjnych wchodzą cztery maszyny profilujące. Linia formuje obręcze samodzielnie, przy czym również sama odbiera stal z palet. Maszyny profilujące są znacznie większe niż te w dotychczasowych halach produkcyjnych, co umożliwi produkcję większych detali.

Obręcze przed profilowaniem i po spawaniu są sprawdzane za pomocą specjalnych, bardzo dokładnych laserów. Nie lada ciekawostką jest, że zautomatyzowane linie dziewiątej generacji zostały od podstaw zaprojektowane i wykonane przez zespół firmy Pronar. To efekt ponaddwudziestoletniego doświadczenia firmy w tym zakresie. To unikalne urządzenia, bo nikt inny na świecie nie korzysta z takich rozwiązań, jak Pronar Wheels.

image
FOTO: Beba

Malowanie felgi w 30 sekund

Niemniej ważne od odpowiedniego uformowania felg jest ich malowanie proszkowe. Celem wieloetapoweg...

Pozostało 45% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 14:52