StoryEditor

Agrihandler przejmuje Polboto Agri

Moc tradycji, siła innowacji – to hasło przyświecające przejęciu Polboto Agri przez Agrihander. Nowa spółka Polboto Agrigandler będzie działać na terenie woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
22.06.2023., 10:06h
Polboto Agri to dealer maszyn rolniczych znany i ceniony na Dolnym Śląsku od  ponad 30 lat. Z początkiem czerwca firma została wchłonięta przez Agrihandler. Nowopowstała spółka Polboto Agrihandler będzie zajmować się sprzedażą i serwisowaniem maszyn rolniczych na terenie woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. W skład portfolio oferowanych maszyn wchodzą wszystkie marki oferowane przez Agrihandler czyli: JCB, Steyr, Evers, Veenhuis, Verveat, Schuitemaker, Elho, CHD, Alpego, Cafini oraz maszyny marek Vaderstad i Pottinger, które do tej pory były w portfolio Polboto Agri


Do tej pory Agrihandler prowadził bezpośrednią sprzedaż maszyn na tym terenie, połącz nie sił z Polboto Agri pozwoli nowej spółce wzmocnić pozycję dealera maszyn na terenie trzech południowych województw. Siedziba nowej firmy zlokalizowana jest w Udaninie, w sumie nowa spółka będzie sprzedawać maszyny z pięciu oddziałów. 


Jak informuje Agrihandler dzięki połączniu w strukturach nowej firmy pracować będzie ok. 50 osób. W jej skład wchodzi ok. 40 mechaników, są to pracownicy dawnej firmy Polboto Agri, Agrihandler oraz Interhandler. 


- Trudne czasy są dobre na wdrażanie nowych projektów. My jako Agrihandler rozpoczynaliśmy działalność w czasie wybuchu pandemii, dziś wszyscy wokół wieszczą kryzys w sprzedaży maszyn rolniczych. – mówi Aleksander Muss, dyrektor handlowy Agrihandler oraz Polboto Agrihandler. 
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 02:05