StoryEditor

Kramp otworzył pierwsze Centrum Rolnicze Powered by Kramp!

Przed rokiem Kramp, hurtowy dostawca m.in. części zamiennych dla branży rolniczej ogłosił nową strategie rozwoju sklepów Powered by Kramp. Centra Rolnicze Powered by Kramp mają być wyznacznikiem trendów dla sklepów, które mają prowadzić partnerzy biznesowi Kramp. Niedawno otwarto pierwsze w Polsce i Europie Centrum Rolnicze Powered by Kramp w starym mieście k. Konina.  
23.06.2023., 22:06h
- To pierwszy taki obiekt nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Koncepcja Centrów Rolniczych zrodziła się w głowach polskiego zespołu Kramp. Dostaliśmy ogromny mandat zaufania od zarządu Kramp. Teraz Eddie Perdok, prezes grupy Kramp mówi, że chce mieć takie obiekty w całej Europie. Jeszcze raz podkreślam to nie był pomysł narzucony przez zarząd, to my kreujemy trendy. Pokazujemy jak można robić coś nowego, jak przyciągać nowych partnerów biznesowych – mówi Jacek Gbur, dyrektor handlowy Kramp Polska.


O strategi rozwoju sklepów Powered by Kramp przeczytasz TUTAJ
Centrum Rolnicze w Starym Mieście k. Konina
Otwarty oficjalnie przed kilkoma dniami nowy obiekt w Starym Mieście ma powierzchnię całkowitą 1000 m2. Największą część bo 600 m2 stanowi powierzchnia sklepowa, 300 m2 zajmuje Kramp Lab, pozostała część to sale szkoleniowe. Kramp Lab to miejsce gdzie zorganizowane grupy partnerów biznesowych Kramp oraz ich pracownicy mogą testować produkty marki Kramp oraz różne inne części. Mogą na własnej skórze przekonać się o jakości produktów, przetestować je zanim zamówią je do sklepów, których są właścicielami. 
Pierwsze Centrum Rolnicze Powered by Kramp jest gotowe. Kolejne zostanie otwarte w Mielcu. Na mapie Polski pojawią się jeszcze trzy inne lokalizacje. W sumie będzie ich pięć. Wszystkie będą pełnić taką samą funkcję jak obiekt otwarty w Starym Mieście. 
Oferta Kramp
Oferta Kramp obejmuje ponad 500 tys. produktów. Ponad 60 tys. z nich to produkty oznaczone logo Kramp. – W ostatnich latach odnotowujemy coroczny wzrost sprzedaży produktów Kramp o 30%. To zasługa dobrej jakości w przystępnej cenie – informuje dyrektor handlowy. To właśnie w Karmp Lab każdy z partnerów biznesowych może przekonać się o jakości i trwałości części zamiennych i akcesoriów.
Polska jest bardzo waznym rynkiem zbytu dla Kramp. Nasz kraj generuje 10% obrotów całej grupy Kramp, który w 2022 roku wyniósł 1 mld 100 mln Euro. 

Rozwój sklepów Powered by Kramp
Zaledwie przed rokiem Kramp ogłosił nową strategię sprzedaży części zamiennych i budowę sieci sklepów Powered by Kramp. Ich włościanami są niezależne firmy, które zdecydują się na współpracę z Kramp. – W Polsce funkcjonuje już 70 sklepów Powered by Kramp. Mamy już podpisane kolejnych 100 umów – mówi Jacek Gbur.
Kramp jest także właścicielem marki Grene. Część z puli sklepów należała do Kramp, pozostała część funkcjonowała na zasadzie franczyzy. Trwający od roku proces rebrendingu sklepów Grene na Powered by Kramp jest na dobrym poziomie. Z puli sklepów Grene jeszcze tylko nieliczne funkcjonują ze starym logo, spora część z nich zmieniła już barwy na Powered by Kramp lub jest bezpośrednio po podpisaniu umowy rebrendingu.
- Wydawać by się mogło, że klientami nowych sklepów Powered by Kramp będą w dużej większości rolnicy. Nasze dane pokazują, że rolnicy stanowią 50% klientów sklepów, pozostała część to lokalne firmy które korzystają z usług zakuwania przewodów, kupują łożyska i podstawowe części do mechaniki – informuje Jacek Gbur. Jak mówi masz rozmówca Grene kojarzone było wyłącznie z branżą rolniczą, nasz przekaz dotyczący nowych sklepów Powered by Kramp od początku był jasny: to sklep techniczny dla każdej branży. - Nasi partnerzy biznesowi, którzy zmienili logo z Grene na Powered by Kramp odnotowali po pierwszym roku wzrost obrotów o 20% - i nie chodzi tutaj o obrót pieniężny, tylko mierzony w wolumenie sprzedanych części i akcesoriów – dodaje Jacek Gbur.

O pierwszych sklepach Powered by Kramp przeczytasz TUTAJ
Nowoczesne technologie w sklepach Powered by Kramp
Kramp od początku wprowadzenia strategii nowych sklepów mówił, że będą wspierać swoich partnerów biznesowych na każdym etapie rozwoju sklepu. Kramp na podstawie swoich wieloletnich danych i znajomości lokalnych rynków w każdej gminie informuje swoich potencjalnych partnerów biznesowych o potencjale rozwoju sklepu technicznego. Specjaliści Kramp informują, że są już w Polsce takie miejsca gdzie otwieranie nowego sklepu nie ma już sensu.
Pierwszym krokiem jest planowanie sklepu, rozmieszczenie regałów i podział sklepu na części np. do uprawy gleby, oleje, oświetlenie itd. Całą robotę planistyczna wykonuje Kramp. Inwestor otrzymuje gotowy projekt sklepu.
Poza tym Kramp pomaga zatowarować sklep. Dane Kramp zawierają informacje o produkcji drobiu, trzody, bydła, strukturze gospodarstw rolnych w każdej gminie. Na tej podstawie dobierany jest asortyment części i akcesoriów do sklepu.
Nowe technologie pozwalają obniżyć koszty prowadzenia sklepu
Jak podkreśla Kramp Centra Rolnicze Powered by Kramp powstają m.in. po to aby pokazać jak może funkcjonować nowoczesny sklep. Jest on wyposażony m.in. w elektroniczne etykiety na półkach. Dzięki tej technologii ceny towarów w całym sklepie można zmienić w kilka sekund. Oczywiście wcześniej trzeba wprowadzić nowe dane do systemu zarządzania sklepem. Każda etykieta łączy się bezprzewodowo z  systemem.
Kramp oferuje gotowy system połączony z elektronicznymi etykietami. Kolejną z nowości dostępną już wkrótce będą specjalne maty, które będą mierzyć rozmiar obuwia klientów wchodzących do sklepu. Będą także bramownice, które będą skanować posturę ciała klientów. Te dane będą wykorzystywane do zatowarowywania sklepu w odzież i obuwie. Te dane podpowiadają właścicielowi sklepu, jakiego rozmiaru odzieży roboczej musi mieć najwięcej w sklepie.
Kolejna z technologii, którą Kramp oferuje swoim partnerom biznesowym to gotowe rozwiazanie do sprzedaży części przez Internet
Powered by Kramp – sklep przyszłości
Jak widać Kramp oferuje wiele technologii i możliwości pomocnych w prowadzeniu biznesu. Dowodem tego jest pierwsze Centrum Rolnicze Powered Kramp w Starym Mieście. W czasie otwarcia obiektu witał nas robot. Być może już wkrótce takie inteligentne maszyny będą witać klientów sklepów Powered by Kramp w całej Polsce…
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 04:47