StoryEditor

Utilix – najmniejszy z Zetorów

Nowy sektor w traktorowym rynku otwiera przed sobą marka Zetor. Poznaj Utilix’a.
19.02.2018., 14:02h
Zetor Utilix to jeden z ciągników, który w tym roku zadebiutował naszym rynku. Przeznaczono go do pracy w mniejszych gospodarstwach, a także w sektorze komunalnym przy wykonywaniu lżejszych robót ziemnych, w uprawach i ogrodnictwie. 

Najmniejsze modele marki Zetor dysponują mocą 43 lub 49 KM generowaną z czterocylindrowych silników Diesla o pojemności 2,2 l. Silniki spełniają normy emisji spalin Stage IIIA. Maszyny są wyposażone w trzystopniową hydrostatyczną skrzynię biegów HST, a prędkość maszyny jest regulowana przez traktorzystę za pomocą dwóch pedałów gazu (do jazdy w przód i w tył) oraz pedału hamulca. Maksymalna prędkość traktora wynosi 30 km/h. Traktory z systemem mokrych hamulców spełniają normy bezpieczeństwa. 

Utilix’y mają dwie pompy oleju o przepływie 52 lub 56 l/min, co wystarcza np. do pracy z ładowaczami czołowymi i innym sprzętem. W obsłudze ładowacza pomocny będzie fabrycznie montowany joystick. Traktor waży 1,9 t. Jego szerokość to 162 cm, wysokość 253 cm i długość (wraz z TUZ) 359 cm. To w połączeniu z wysoką zwrotnością ułatwi manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Nowy model Zetora rozwijany wspólnie z koreańskim producentem traktorów TYM, ma dwie prędkości WOM 540/1000. W standardzie ciągnik ma klimatyzację i może być wyposażony w ogumienie rolnicze lub przemysłowe (komunalne).

Obecnie portfolio marki Zetor obejmuje sześć serii ciągników (Utilix, Hortus, Major, Proxima, Forterra oraz Crystal) i w planach jest poszerzenie serii. 

Fot. Beba, firmowe

CZYTAJ TAKŻE: FABRYKA ZETORA BEZ TAJEMNIC!


Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 16:37