StoryEditor

Väderstad podbija Stany Zjednoczone

Szwedzka firma Väderstad zajmująca się uprawą gleby i siewem podbija rynek Stanów Zjednoczonych. Firma ma ambitne plany dystrybucyjne, a w tym roku przypada 60. rocznica jej powstania. Co zaoferuje rolnikom? 
04.02.2022., 11:02h

Dystrybucja na rynek amerykański

Väderstad określa siebie jako jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się uprawą gleby i siewem nie bez powodu. Bez takiej pewności chyba nikt nie porwałby się na podbój olbrzyma jakim są Stany Zjednoczone. Stoi za tym nie tylko sześćdziesięcioletnie doświadczenie marki Väderstad, ale też siła rodziny Stark, która jest właścicielem firmy od początku jej istnienia.

W minionym roku Väderstad nabyła 100% udziałów w amerykańskiej firmie AGCO-AMITY JV LLC. Dzięki temu powstała firma Vaderstad Inc, najnowszy podmiot w globalnej grupie firm Väderstad. Firma Vaderstad Inc. z siedzibą w Wahpeton w Północnej Dakocie rozpoczęła pełną integrację produkowanych maszyn Wil-Rich, Wishek i Concord z szeroką gamą produktów do siewu i uprawy oferowanych przez Väderstad.

Nowy zakład produkcyjny i punkty dystrybucji

Włączenie marek Wil-Rich, Wishek i Concord do Grupy Väderstad umożliwia firmie dalszy rozwój przez uzyskanie dostępu do punktów dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, możliwość dołączenia do przemysłu produkcyjnego w USA, a także korzystanie z wiedzy i doświadczenia 120 pracowników, zakładu produkcyjnego o powierzchni ponad 30 tys. metrów kwadratowych, magazynu części oraz ośrodka badawczo-rozwojowego w Wahpeton, ND.

Obiekt będzie znajdował się obok istniejącego zakładu produkcyjnego i magazynu części w Wahpeton. Przestrzeń o mieszanym przeznaczeniu będzie miała około 4000 metrów kwadratowych. W nowym obiekcie znajdą się też sale szkoleniowe i hala wystawowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, gdzie będą odbywały się szkolenia dealerów, serwisu i spotkania z klientami.

W 2022 roku przypada 60. rocznica powstania firmy Väderstad, a w miarę rozwoju nasza wizja pozostaje niezmienna: być wiodącym na świecie partnerem dla rolników, który zapewnia doskonałe warunki do produkcji. Ta ekspansja to dla nas wyraźny sygnał, że na rynku amerykańskim chcemy pozostać i rozwijać się – mówi Henrik Gilstring, prezes zarządu Väderstad – Zawsze dążymy do poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju dla rolników, mamy silną historię dostarczania innowacyjnych, wysokiej jakości produktów w połączeniu z wiodącą na rynku obsługą i wsparciem.

opr. jj
fot. Facebook/Vaderstad Polska, firmowe

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 21:31