StoryEditor

Druga dawka azotu, stosowanie regulatorów oraz ochrona zbóż

Wczoraj w godzinach wieczornych odbyło się nasze kolejne webinarium uprawowe, którego głównymi zagadnieniami były bieżące zabiegi agrotechniczne, tj. stosowanie w zbożach drugiej i trzeciej dawki azotu, regulatorów wzrostu oraz ochrona fungicydowa łanu.
01.04.2021., 12:04h
Aby nie odrywać rolników od prac polowych, zwłaszcza, że pogoda w tych dniach sprzyja ich prowadzeniu, zorganizowaliśmy 31. marca o godz. 19.oo webinarium uprawowe, którego celem było wesprzeć naszych słuchaczy w decyzjach agrotechnicznych. Zagadnieniami poruszanymi przez naszego eksperta, prof. H. Schönbergera, niezależnego doradcy z N.U. Agrar były:
  • korekta nawożenia w zależności od wielkości i terminu pierwszej dawki oraz przebiegu pogody
  • druga i trzecia dawka azotu w zbożach na różnych stanowiskach
  • sytuacja zdrowotna na polach i zagrożenie chorobowe zbóż
  • wiosenne stosowanie regulatorów wzrostu.
Z kolei partner naszego spotkania, firma Anwil, przedstawiła zagadnienie dotyczące potrzeb i zasad tworzenia planu nawożenia. Prelegentem tego tematu był Tomasz Staniszewski, przedstawiciel ANWIL S.A. – opiekun klienta w Dziale Doradców Regionalnych, który prowadzi także własne gospodarstwo rolne.

Uczestnicy tego webinarium mieli także możliwość, zarówno wcześniejszego zadawania pytań naszym ekspertom w trakcie zapisów oraz na czacie, podczas samych wykładów. Na część z nich uzyskiwali bezpośrednie odpowiedzi, a pozostałe zagadnienia zostaną poruszone w artykułach kolejnego wydania naszego miesięcznika.

Przegapiłeś webinarium azotowe na żywo? Nic straconego! Zobacz, jak możesz zyskać dostęp do relacji filmowej z niego![bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 00:42