StoryEditor

Ile pomocy dla poszkodowanych przez suszę?

Opozycja krytykuje rządowy program pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. Z wyliczeń Platformy Obywatelskiej wynika, że ofiary kataklizmu otrzymają nie więcej niż 350 zł dopłaty do hektara.
06.08.2018., 15:08h
Na zwołanej dzisiaj w Sejmie konferencji prasowej grupa posłów Platformy Obywatelskiej wezwała rząd do natychmiastowego zajęcia się sprawą pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. - Mamy do czynienia z największa suszą od 20 lat, mamy do czynienia z katastrofalna sytuacją w rolnictwie i jednocześnie mamy do czynienia z sytuacją, w której rząd nie widzi potrzeby zwołania swojego posiedzenia w normalnym trybie. Jest godzina 12.00 w poniedziałek, a nie ma informacji czym rząd będzie się zajmował we wtorek. Czy premier nie widzi potrzeby zwoływania posiedzenia rządu? To jest sytuacja skandaliczna i niedopuszczalna – mówił poseł Bartosz Arłukowicz z PO.

Zostawieni sami sobie

Zdaniem opozycji rolnicy zostali zostawieni sami sobie, a rząd poza pokazowymi konferencjami prasowymi nie zrobił dla ofiar suszy jeszcze nic. Co więcej, sam przyznaje, że będzie korzystał z tych samych mechanizmów pomocy, z których korzystał rząd Ewy Kopacz podczas suszy w 2015 r. - PiS udaje, że pomaga, a rolnictwo bankrutuje. Wzywamy premiera Morawickiego, aby zajął się suszą i pokazał na czym ma polegać obiecana ponadstandardowa pomoc – mówiła posłanka Platfor...
Pozostało 56% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 22:25