StoryEditor

Jak iść po rekordy w plonach? Warsztaty polowe Chemirol w Oborze k. Gniezna

Opady deszczu nie odstraszyły rolników, którzy tłumnie przybyli na warsztaty polowe w Oborze k. Gniezna zorganizowane przez firmę Chemirol. Na uczestników tego spotkania czekała solidna dawka wiedzy, fachowe porady agrotechniczne i szerokie spektrum odmian zbóż i rzepaku na poletkach pokazowych.
24.05.2022., 23:05h

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią covid-19 Chemirol powrócił do spotkań polowych z rolnikami. W sezonie wiosennym będzie ich 6. Pierwsze odbyło się we wtorek 24 maja w Oborze k. Gniezna, gdzie przybyło kilkuset rolników z Wielkopolski i Kujaw.

Warsztaty rozpoczęły się od lustracji poletek doświadczalnych.  Z uwagi na bardzo dużą frekwencję wszystkich zwiedzających podzielono na grupy prowadzone przez doradców terenowych Chemirolu, którzy oprowadzali rolników po plantacjach pokazowych rzepaku, żyta, jęczmienia, pszenżyta i pszenicy. Można było na nich zobaczyć zarówno stare, sprawdzone i doskonale znane klientom firmy odmiany, jak i nowości, które po raz pierwszy pojawiły się w ofercie. Przy każdym stanowisku była okazja do wymiany doświadczeń i pytania do ekspertów. Najczęściej rolnicy pytali o aktualne porady w zakresie ochrony i nawożenia zbóż oraz rzepaku z uwagi na przebieg wegetacji i sytuację pogodową.

Szczególnie podczas warsztatów Chemirol promował jedną z nowości w swojej ofercie - preparat Blue N firmy Corteva, na sprzedaż którego posiada wyłączność. To preparat, który ułatwia wiązanie azotu  z powietrza rekompensując w ten sposób roślinom ograniczoną zasobność gleby lub ograniczone nawożenie azotowe.

Po lustracji poletek pokazowych w dużym namiocie rolnicy mogli wysłuchać wykładów i prelekcji przygotowanych przez przedstawicieli firmy Chemirol i zaproszonych ekspertów. Na terenie gospodarstwa rolnego, gdzie odbywały się warsztaty polowe znajdowały się także stoiska partnerów handlowych Chemirolu. Rolnicy mieli więc okazję do konsultacji z producentami dystrybutorami nawozów, środków ochrony roślin, nasion i innych środków do produkcji rolnej. Na stoisku Polskiego Wydawnictwa Rolniczego zwiedzający mogli także zapoznać się z najnowszymi publikacjami rolniczymi i zaprenumerować wiodące czasopisma rolnicze takie jak top agrar Polska czy Tygodnik Poradnik Rolniczy, które objęły to spotkanie patronatem medialnym.

Po intensywnej części merytorycznej rolnicy mogli się posilić w punkcie gastronomicznym. Chemirol zadbał o zimne i gorące napoje, słodki poczęstunek, pyszny żurek oraz potrawy z grilla. Nie zabrakło także rozrywki. Były pokazy Strong Man z animacją dla publiczności, pokazy taneczne i konkursy z nagrodami. Podczas całego spotkania atmosferę uczestnikom umilał DJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej imprezy oraz relacji filmowej! 

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 21:54