StoryEditor

Jak Komisja Europejska chce pokonać kryzys na rynku nawozów? W Brukseli padły deklaracje

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa Komisji Europejskiej ministrowie rolnictwa krajów UE wysłuchali stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie sytuacji na rynku nawozów i działań, jakie KE ma zamiar podjąć w tym zakresie. Przedstawił je Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa. Polskę reprezentował Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
21.11.2022., 14:11h
Komunikat Komisji Europejskiej w sprawie wyglądu etykiety produktów nawozowych UE, o której mowa w załączniku III do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 wydany został 9 listopada 2022 roku.

W poniedziałek podczas sesji publicznej debatowali nad nim unijni ministrowie rolnictwa zrzeszeni w Radzie ds. Rolnictwa i Rybołówstwa Komisji Europejskiej (AGRIFISH). Ta zrzesza ministrów ze wszystkich państw UE. Większość państw członkowskich deleguje do niej jednego ministra odpowiedzialnego za oba sektory, pozostałe zaś – jednego ministra odpowiedzialnego za rolnictwo oraz jednego ministra odpowiedzialnego za rybołówstwo. W poniedziałek na unijnym posiedzeniu Polskę reprezentował Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nawozy są ważne w łańcuchu dostaw żywności 

– Nawozy są kluczowe dla rolników w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. Łańcuchy dostaw nadal są zakłócone, mamy kryzys energetyczny, problemy z dostawą surowców – rozpoczął prowadzący posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa Zdeněk Nekula, czeski minister rolnictwa, prosząc o przedstawienie stanowiska Komisji Europejski...
Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. luty 2024 04:56