StoryEditor

Jak żniwują politycy i działacze rolni?

Żniwa to żniwa – nieważne czym zajmujesz się na co dzień. Gdy przychodzi czas zbiorów każdy, kto ma ziemię musi sam lub z pomocą bliskich uporać się ze zbiorem. My sprawdziliśmy, jak żniwują tego lata politycy i rolniczy działacze. Jak łączą codzienne obowiązki w Warszawie z pracą we własnych gospodarstwach?
31.07.2020., 14:07h

Czas żniw to okres wytężonej pracy dla wielu rolników. Obowiązkom gospodarskim muszą sprostać także politycy i działacze rolniczy. Podpatrzyliśmy, jak sobie z tym radzą. Łatwo nie jest, ale nie ma zmiłuj - prosto z ławy sejmowej czy zza biurka wskakują do ciągnika. I w pole!

"Kończmy głosowanie, bo siano czeka"

Robert Telus, poseł, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, wraz z córką prowadzi 80 ha gospodarstwo w Ostrowie k. Opoczna (woj. łódzkie)

Poseł Telus uprawia groch i owies w systemie ekologicznym. Poza tym wraz z córką prowadzi hodowlę zachowawczą konika polskiego. Obecnie znajduje się w niej 50 sztuk zwierząt.

Poseł Robert Telus zbiera groch

W gospodarstwie Telusów w czasie żniw prace rozpoczynają się bladym świtem. Dziś, podobnie jak wczoraj, zbierany jest groch ekologiczny, uprawiany na 20 ha.


- Plony jak na uprawę ekologiczną są całkiem niezłe w tym roku. Sypie ok. 2 tony z ha. Spieszymy się z młóceniem, bo na razie pogoda dopisuje. Oby w weekend się nie popsuła – mówi poseł.
 
Przewodniczący Robert Telus z czteromiesięczną wnuczką Anielką. W żniwach pomaga cała rodzina!


W prace angażuje się cała rodzina,...

Pozostało 87% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 14:15