StoryEditor

MaxiMalne Dni Kukurydzy z Syngentą i Claas Polska już we wrześniu

Syngenta Polska wspólnie z firmą Claas Polska zapraszają na MaxiMalne Dni Pola, które odbędą się na początku września w miejscowości Karolew k. Borku Wielkopolskiego. 
03.08.2022., 11:08h

Podczas wydarzenia, które odbędzie się 5 września 2022 r. w Karolewie zaprezentowana zostanie m.in. nowość Syngenty – mieszanina odmian kukurydzy MaxiMaize SY 250 E. Jest to specjalnie wyselekcjonowana mieszanka najlepszych odmian kukurydzy z programu hodowlanego Powercell firmy Syngenta, które charakteryzują się: 

  • wysoką zawartością suchej masy przy zbiorze,
  • lepszą strawnością ścian komórkowych, co gwarantuje dużą zawartość energii w paszy,
  • wysokim plonem suchej masy i energii,
  • wczesnym dojrzewaniem kolb, co zapewnia elastyczność zbioru,
  • wysoką zawartością cukru, co wpływa na smakowitość paszy i zwiększa jej pobranie.
Jak podaje Syngenta wysoki plon oraz wysoka jakość kiszonki dają rolnikom maksymalne korzyści ekonomiczne. Według badań belgijskich (CIPF 2013 r.) odmiany kukurydzy Powercell dają z 1 hektara o 1000 kg suchej masy więcej niż tradycyjne odmiany. Odmiany te charakteryzuje wyższa koncentracja energii oraz strawność. W badaniach holenderskich (DLV 2013 r.) w 1 kg suchej masy kiszonki z całych roślin nowych odmian kukurydzy było o 35 VEM więcej energii niż w odmianach tradycyjnych. Krowy żywione taką kiszonka produkują rocznie o 90 kg mleka więcej, co umożliwia hodowcy uzyskanie rocznie dodatkowo 35 € od każdej sztuki znajdującej się w gospodarstwie.

Podczas imprezy polowej nie zabraknie także licznych poletek i informacji na temat pozostałych odmian kukurydzy dostępnych w ofercie firmy w sezonie 2023.

Program MaxiMalnych Dni Pola w Karolewie

Atrakcją spotkania będzie także zbiór kukurydzy MaxiMaize SY 250 E sieczkarnią Claas Jaguar w technologii Shredlage.


Otwarta będzie również strefa ekspercka Syngenty, gdzie specjaliści opowiedzą, jak z sukcesem uprawiać kukurydzę na kiszonkę począwszy od siewu aż po zbiór oraz jak wystrzegać się najczęstszych błędów. Eksperci omówią ochronę herbicydową i zaprezentują pierwszy w ofercie Syngenty biostymulator – Quantis.

Zaprezentowane zostanie także najnowsze narzędzie Syngenty wspierające decyzję o wyborze odmiany kukurydzy kiszonkowej – tzw. Seed Selector. MaxiMalne Dni Pola to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z ekspertami Syngenty oraz innymi rolnikami.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik top agrar.

Zapraszamy do zapisów i zapoznania się z programem wydarzenia!

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 22:37