StoryEditor

Nadciąga deszczowy front

IMGW ostrzega – nadciąga deszczowy front. Obejmie większą część Polski. Szczególnie zagrożone są południowe rejony kraju.
13.10.2020., 14:10h
Deszcze, które nie spadły w sezonie letnim chcą nadrobić statystyki. Część z nich wystąpią w Polsce w najbliższych dwóch dniach. IMGW wydał właśnie ostrzeżenie o dość intensywnych i intensywnych opadach deszczu. W tym czasie największe opady, rzędu 50–70 mm, wystąpią na obszarze: Zgorzelec – Kalisz – Tarnów. W rejonach tych przewiduje się nawet osiągnięcie przez rzeki stanów alarmowych – przekroczenie poziomów koryt i rozlanie się wody na okoliczne tereny. Dotyczy to niektórych odcinków m.in. rzek: Orla, Kaczawa, Strzegomka, Stobrawa, Oława, Mała Panew, Kłodnica, Liswarta, Górna Odra, czy Prosna (patrz mapa – źródło IMGW).

Na pozostałym, objętym ostrzeżeniem obszarze, opady będą mniej intensywne, ale o charakterze ciągłym, trwającym po kilka godzin. W niemal całym kraju, poza południowo-wschodnimi województwami, obniży się też temperatura, w ciągu dnia może nie przekroczyć 10°C. Opadom będą także towarzyszyły silne wiatry, wiejące z kierunku północnego, w porywach z prędkością ponad 75 km/godz.
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 14:07