StoryEditor

Nowość dla polskich rolników – aplikacja Atfarm

Przez firmę Yara została stworzona aplikacja Atfarm, która dla polskich rolników będzie dostępna już niebawem, bo korzystać z niej już będzie można od marca. W jaki sposób ma pomóc na gospodarstwie?
28.02.2024., 12:37h

Aplikacja Atfarm została stworzona przez firmę Yara z myślą o wsparciu rolników w prowadzeniu zrównoważonej produkcji żywności.

Firma Yara jest światowym liderem w produkcji nawozów azotowych i jej celem jest zapewnienie przyszłości żywności przyjaznej dla środowiska. Jednym z elementów osiągnięcia tego celu jest efektywne wykorzystanie zasobów, tak aby umożliwić rolnikom, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie wyżywienie globalnej populacji w bardziej zrównoważony sposób.

image

Aplikacja Atfarm firma Yara

FOTO: Getty Images/iStockphoto

- Atfarm pomaga rolnikom efektywniej wykorzystywać cenne zasoby, takie jak nawozy azotowe, dzięki zaawansowanej technologii satelitarnej i wskaźnikom wegetacji. Tym samym pomaga podejmować lepsze decyzje dotyczące odżywania upraw, od siewu do zbiorów. W jednej aplikacji dostępne jest wiele funkcji, takich jak Monitorowanie Plonów czy Zmienne Nawożenie - czytamy w informacji. 

Aplikacja Atfarm dla polskich rolników będzie dostępna już od 4 marca 2024 r. będzie można z niej korzystać zarówno za pomocą przeglądarki komputerowej, jak i na urządzeniach mobilnych. Więcej pod linkiem: https://pl.at.farm/

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. kwiecień 2024 11:24