StoryEditor

Nowy fungicyd na twardzikową w rzepaku

Firma Syngenta do ochrony rzepaku m.in. przed zgnilizną twardzikową wprowadza w tym sezonie nowy fungicyd – preparat Treso. To nowe rozwiązanie do ochrony okołokwitnieniowej rzepaku.
27.01.2022., 10:01h

Preparat Treso zawiera fludioksonil (związek z grupy fenylopiroli) – 500 g/kg, znaną już na naszym rynku substancję, obecną np. w zaprawach nasiennych. W tym przypadku ma być ona stosowana po raz pierwszy w rzepaku i nalistnie.

Treso ma się odznaczać długotrwałym działaniem przeciwko sprawcy zgnilizny twardzikowej (Sclerotinia sclerotiorum), nawet w porównaniu z konkurencyjnymi środkami dwuskładnikowymi. Substancja podana w preparacie ma być też stabilna na słońcu i dzięki temu dłużej chronić.

Treso zarejestrowany jest w rzepaku ozimym, ale też w zastosowaniu małoobszarowym, m.in. w rzepaku jarym, gorczycy, soi, lnie czy konopiach. Zarejestrowany jest przeciwko zgniliźnie twardzikowej w rzepaku w dawce 0,5–0,75 kg/ha. Termin stosowania: środek należy stosować zapobiegawczo, od początku do końca fazy kwitnienia rośliny (BBCH 61-69).

Dodatkowo Treso ma rejestrację w uprawach małoobszarowych przeciwko takim chorobom, jak: szara pleśń, czerń krzyżowych, bielik krzyżowych, antraknoza soi, askochytoza, chwościk soi, purpurowa cerkosporioza soi, septorioza soi, antraknoza lnu, rdza lnu, pasmo lnu, alternarioza lnu, septorioza konopi, szara plamistość łodyg konopi

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 19:01