Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Rolnictwo precyzyjne z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego

Dzisiejsze rolnictwo nie jest takie jak dawniej. Precyzyjne dawkowanie nawozów, środków ochrony roślin czy unowocześnianie sposobów uprawy roślin na przykład za pomocą dronów staje się codziennością na wsi.

22 listopada 2021, 10:41

Ci, którzy gospodarują na dużym areale muszą stosować nowe technologie w uprawie. Zmiany związane z precyzyjnym dawkowaniem nawozów i środków ochrony roślin oraz samą uprawą powodują, że rolnicy muszą wciąż się szkolić. Temu też służyły konferencje. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, rolnicy coraz bardziej domagali się szkoleń i na wysokości zadania stanął Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Oprócz wykładów  uczestnicy szkolenia mogli wziąć udział w pokazach praktycznych na temat m.in. wykorzystania komunikacji radiowej w gospodarstwie czy zastosowania platform bezzałogowych. Informacje związane z rolnictwem precyzyjnym są związane z wprowadzaniem innowacji, dlatego współorganizatorem szkolenia był Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

 

W trakcie szkoleń rolnicy mogą obejrzeć lekcje zorganizowane w ramach pierwszej edycji Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Odwiedziliśmy z kamerą jedno ze szkoleń w miejscowości Bokowe w gminie Jemielnica w powiecie strzeleckim na Opolszczyźnie.

W filmie wystąpili: 

Jerzy Koronczok – Agrocom z Żędowic

Monika Cieniawska - 365 Farmnet

Helena Kryś – kierownik Biura Powiatowego OODR w Strzelcach Opolskich

Tomasz Musielak – z-ca dyr. OODR w Łosiowie

dr Mariusz Drożdż

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)