Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

10 lat więzienia za odebranie zwierząt

Obrazek

Prezesowi Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konradowi Kuźmińskiemu grozi 10 lat więzienia za odebranie zaniedbanych psów. DIOZ to organizacja interweniująca w sytuacjach rażącego zaniedbania i złego traktowania zwierząt. 

Dorota Kolasińska30 marca 2019, 08:51
Jak podaje Polsat News Konrad Kuźmiński, prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt odebrał w 2018/2019 roku, cztery zaniedbane, chore, odwodnione, zapchlone lub przypięte do krótkiego łańcucha psy z prywatnych posesji. 

Prokuratura w Jeleniej Górze postawiła prezesowi DIOZ zarzuty kradzieży zwierząt i naruszenia „miru domowego”, ale to nie wszystko… prezes organizacji otrzymał dodatkowo dozór policji i zakaz wykonywania czynności związanych z ochroną zwierząt, na które pozwalały mu dotychczas przepisy wynikające z Ustawy o ochronie zwierząt (art.7). 

Kuźmiński relacjonuje, że nie rozumie dlaczego tym razem Prokuratura jemu postawiła zarzuty, mimo, że według niego działał zgodnie z prawem, a istnieją dowody (ocena zdrowia wykonana przez lekarza weterynarii) na to, że odebrane zwierzęta były skrajnie zaniedbane.

Liczy na to, że jednak nie trafi za kratki, ale podkreśla, że gdyby sytuacja zdarzyła się po raz kolejny, zrobiłby to samo. 

Prezes DIOZ ponadto twierdzi, że pracownicy Policji, Straży Miejskiej czy Inspekcji Weterynaryjnej często nie widzą na pierwszy rzut oka zaniedbania zwierząt, czy złego stanu zdrowia. Według Kuźmińskiego wynika to z braku empatii i niedouczenia. 

oprac. dkol na podst. polsatnews.pl
Fot. Pixabay

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy