StoryEditor

Afryka – podróż do źródeł inspiracji

Skąd pochodzą owoce cytrusowe? Dla dorosłych odpowiedź jest oczywista, ale statystycznie sześć na dziesięć dzieci nie ma pojęcia skąd pochodzą egzotyczne owoce! Trzy lata temu po poznaniu tego smutnego faktu Max MacGillivray postanowił działać. Tak właśnie narodził się pomysł The Great Fruit Adventure (Wielka Wyprawa Owocowa – ang.), która rozpoczęła się w samo południe 8 listopada br.
15.11.2016., 09:11h

Celem The Great Fruit Adventure jest zwiększenie świadomości oraz konsumpcji owoców i warzyw wśród dzieci i młodzieży. Max wraz z drugim z podróżnikiem – Garethem Jones – przez kilka ostatnich miesięcy odwiedzali szkoły w Anglii i Walii, aby opowiedzieć historię egzotycznych owoców, a także opowiedzieć historię podroży dzięki, której trafiają one na nasze stoły.

8 listopada 2016 punktualnie o 12:00 Max i Gareth wyruszyli w motocyklową podróż życia. Wyruszając z Londynu w ciągu następnych czterech miesięcy podróżować będą przez Afrykę – zaczynając od Maroka, poprzez Senegal, Ghanę, Etiopię, Kenię, Tanzanię, aby w drugiej połowie lutego 2017 roku dotrzeć do Kapsztadu. W trakcie podróży Panowie odwiedzą największego producenta słodkiej kukurydzy w Senegalu, producentów owoców w Ghanie, plantacje kawy w Kenii, a także producentów kwiatów w Etiopii. Po powrocie z Afryki Max i Gareth planują dalej odwiedzać szkoły w celu edukacji młodzieży na temat pochodzenia egzotycznych owoców i zachęcać Ich do zwiększenia konsumpcji tych wartościowych produktów.

Mam serdeczną nadzieję, iż historia The Great Fruit Adventure zainspiruje Państwa do dwóch rzeczy. Po pierwsze do chęci podejmowania działania w celu rozwiązania problemów, które wydają się nierozwiązywalne. Warto tutaj pamiętać, iż to kropla drąży skałę. Po drugie zachęcam Państwa do myślenia (i działania) w temacie ogromnych szans jakie oferuje Afryka – jedną z największych, jeżeli nie największą, szansą jaką oferuje Czarny Kontynent jest właśnie branża rolna. Jak pokazuje przykład firmy Ursus – warto myśleć i działać biznesowo w kierunku tego kontynentu. A szans na rozpoczęcie tego procesu jest wiele. Wystarczy wspomnieć o niedawne Forum Gospodarcze Polska-Senegal, w którym uczestniczyli Prezydenci obu państw, czy o III Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym, które w lutym 2017 roku odbędzie się w Nigerii.

Mateusz Ciasnocha

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 01:10