Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

AgroUnia – tradycyjne łańcuchy dostaw zostały przerwane

Obrazek
AgroUnia pod Pałacem Kultury i Nauki ułożyła napis „żywność” z kilku tysięcy bratków, które zaczynają się psuć u polskich ogrodników w całym kraju, podobnie jak polska żywność. Organizacja zaznacza, że zamykane są bazary i targowiska, natomiast sieci handlowe prowadzą działalność normalnie...
Dorota Kolasińska24 marca 2020, 14:49

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii wyrazili swoje niezadowolenie z faktu, że rząd zezwolił na pełny handel w sieciach handlowych oraz marketach budowlanych, jednocześnie zakazując handlu tradycyjnego na bazarach i targowiskach. W opinii AgroUnii te miejsca są bezpieczniejszym miejscem zakupów niż sklepy sieci handlowych w kontekście zarażenia. 

– W naszej opinii takie traktowanie drobnej przedsiębiorczości jest przejawem niesprawiedliwości społecznej i dowodem na faworyzowanie zagranicznych korporacji. Sytuacja taka powoduje, że wielu rolników ma coraz większy problem ze sprzedażą płodów rolnych. Należy nadmienić, że taką formę sprzedaży (bazary i targowiska) „promował” do niedawna minister rolnictwa – twierdzi organizacja.

AgroUnia po ułożeniu napisu ŻYWNOŚĆ, przekaże bratki przedstawicielom Chorągwi Stołecznej ZHP. Napis ma zwrócić uwagę rządu na podjęcie pilnych działań służących zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa żywnościowego. Harcerze opiekują się osobami starszymi, które są objęte kwarantanną i otrzymają paczki żywnościowe i bratki jako „gest solidarności oraz drobiazg, który na chwilę być może pozwoli im oderwać myśli od zagrożenia chorobą COVID-19”. AgroUnia zamierza nawiązać stałą współpracę z organizacjami działającymi na rzecz potrzebujących. 

Podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak przedstawił postulaty AgroUnii dotyczące ochrony polskich gospodarstw w czasie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. 

Relację z tego wydarzenia możesz zobaczyć poniżej:


 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)