StoryEditor

Ankieta KE na temat skutków COVID-19

Komisja Europejska zachęca do uczestnictwa w ankiecie dotyczącej wpływu kryzysu na poszczególne etapy łańcucha żywnościowego dotyczącego COVID-19. Ankieta skierowana jest do wszystkich gałęzi łańcucha
12.11.2020., 15:11h
KE zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie, która jest skierowana do rolników i przedsiębiorstw, które działają w różnych gałęziach łańcucha, na które mógł mieć wpływ kryzys gospodarczy związany z epidemią koronawirusa. 

– Trwający kryzys COVID-19 poważnie obciąża łańcuch dostaw produktów rolno-spożywczych w UE. Oczekuje się, że środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii, takie jak kwarantanna, wzmożone kontrole graniczne i zamknięcie gospodarki, będą miały głęboki wpływ lub wywarły głęboki wpływ na podmioty działające w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych. Wspólne Centrum Badawcze (JRC) Komisji Europejskiej wdraża to badanie w celu monitorowania wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na podmioty w łańcuchach dostaw rolno-spożywczych w UE. Badanie pomoże lepiej zrozumieć odporność, ograniczenia i reakcje podmiotów w łańcuchu rolno-spożywczym w celu wniesienia odpowiednich dowodów do kształtowania polityki UE. Badanie obejmuje dwa różne okresy: okresy fazy I (lub okresu blokady) i fazy II (okresy regeneracji). Bada również oczekiwania operatorów co do przyszłych potencjalnych i koniecznych środków wspierających działania rynkowe – informuje KE. 

Początkowy termin oddania ankiet, której wypełnienie zajmuje około 25 minut trwał do 30 września, obecnie KE przedłużyła nadsyłanie ankiet do 30 listopada. 

Ankieta dla rolników jest tutaj, a ankieta oddzielna dla organizacji, związków i stowarzyszeń reprezentujących interesy takich rolników i firm łańcucha żywnościowego, zamieszczona została tutaj 

Oprac. dkol na podst. ec.europa.eu
Fot. poglądowe

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 22:45