StoryEditor

ARiMR ma nowego prezesa. Kim jest Wojciech Legawiec?

Wojciech Legawiec został powołany na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zastąpi Halinę Szymańską. Kim był i czym się zajmował wcześniej Wojciech Legawiec?
11.01.2024., 11:11h

- Wojciech Legawiec został powołany z dniem 10 stycznia 2024 r. przez premiera Donalda Tuska na stanowisko Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - informuje ARiMR. 

Akt powołania wręczył dziś Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski. Uroczystość odbyła się z udziałem Kierownictwa ARiMR w siedzibie agencji.

Wojciech Legawiec urodził się w 1975 roku w Kielcach. W latach 2010-2019 był szefem sanatorium w Busku-Zdroju. Ostatnio zaś pracował jako dyrektor szpitala psychiatrycznego w Tworkach koło Pruszkowa. W latach 2001-2003 był doradcą Czesława Siekierskiego w ministerstwie rolnictwa. Natomiast w latach 2003-2007 pracował w ARiMR w departamencie audytu.

Czesław Siekierski, minister rolnictwa twierdzi, że "wszędzie, gdzie pracował, zostawiał dobre efekty tej pracy - zarówno finansowe, jak i organizacyjne". Ponadto "umie się z ludźmi dogadywać, a ktoś taki jest teraz bardzo potrzebny w Agencji, która boryka się z dużymi problemami" - skomentował swoją decyzję dla Newsweeka. 

W ARiMR jest sporo problemów, a najbardziej piląca jest naprawa systemu teleinformatycznego oraz przyspieszenie rozpatrywania wniosków i wypłata należych dofinansowań. Sam minister Siekierski przyznał, że jednym z najważniejszych zadań do rozwiązania w obszarze rolnictwa jest właśnie poprawa funkcjonowania systemu ARiMR.

- W najbliższym czasie trzeba uporządkować funkcjonowanie ARiMR w zakresie systemu informatycznego, bo obecnie wszystko jest realizowane na zasadzie "wiązania sznurkiem"– tłumaczył Siekierski.

Wojciech Legawiec jest rolnikiem?

Wojciech Legawiec jest właścicielem 29- hektarowego gospodarstwa rolnego (grunty rolne, sad i las), z którego w 2021 roku osiągnął dochód 14 tys. zł. 

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Tygodnik Poradnik Rolniczy
Autor Artykułu:Tygodnik Poradnik Rolniczy
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. kwiecień 2024 23:35