StoryEditor

Będą zmiany dla elektrowni wiatrowych i fotowoltaiki?

Utrzymanie preferencji w fotowoltaice oraz likwidacja zasady 10H, która zablokowała rozwój energetyki wiatrowej. W Sejmie pojawiła się ustawa, która ma zapewnić rozwój odnawialnych źródeł energii oraz uniezależnić nas od dostaw surowców z Rosji. 
09.03.2022., 14:03h

W Sejmie pojawiła się ustawa, której celem jest radykalne przyspieszenie transformacji energetycznej w Polsce. - Transformacji koniecznej już nie tylko ze względu na postępujący kryzys klimatyczny i zobowiązania międzynarodowe zaciągnięte przez Rzeczpospolitą Polską, ale w obecnych uwarunkowaniach międzynarodowych przede wszystkim ze względu na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa i samowystarczalności energetycznej Polski – czytamy w uzasadnieniu projektu złożonego przez grupę posłów Koalicji Obywatelskiej, których reprezentuje posłanka Małgorzata Tracz.

Uniezależnić się od Rosji

Zdaniem posłów Polska potrzebuje radykalnie szybkiego odejścia od paliw kopalnych, z których wszystkie (węgiel, ropa, gaz) pochodzą z importu, z tego znaczna część z Federacji Rosyjskiej. A to oznacza zależności Polski od Rosji oraz transferowania setek miliardów złotych w ręce zbrodniczego reżimu. Jednocześnie najprostszą i najszybszą metodą odchodzenia od paliw kopalnych jest budowanie mocy odnawialnych źródeł energii. Bez skomplikowanych procedur i trudnych technologii, moce te mogą powstawać z dnia na dzień, uwalniając stopniowo Rzeczpospolitą od uzależnienia energety...

Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 05:24