Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Białoruś ograniczyła wywóz żywności z kraju

Obrazek

Białoruś wprowadziła kolejne ograniczenie. Tym razem dotyczy ono wywozu poszczególnych produktów poza granicę Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej tworzonej przez Rosję i Białoruś. Poinformował o tym białoruski rząd na swoim Telegramie.

Maryia Khamiuk13 kwietnia 2022, 12:51

Zgodnie z komunikatem władz Białorusi poza terytorium EUG można wywieźć następujące towary, które nie przekraczają 1 kg:

  • mąka (gryczana, pszenna),
  • kaszy (gryka, ryż, kasza manna, kasza owsiana, płatki owsiane, kasza jaglana),
  • cukier,
  • sól,
  • makaron.

Dozwolony jest także eksport 1 litra oleju roślinnego i nie więcej niż 3 puszki konserw mięsnych, mlecznych i rybnych (z wykluczeniem konserw dla dzieci).

Nowe ograniczenie eksportowe nie dotyczy jednak towarów zakupionych w sklepach wolnocłowych, które znajdują się w punktach kontrolnych na granicy państwowej Białorusi. Oznacza to w praktyce, że każdy kto opuszcza Białoruś może mieć przy sobie nie więcej niż 1 kg lub litr wymienionych wyżej produktów.

Oprócz tego istnieje możliwość wywozu artykułów spożywczych bez ograniczeń tylko w tych przypadkach, które zostaną określone przez regionalną administrację.

"Uchwała została podjęta w celu ochrony rynku wewnętrznego w związku ze zwiększonym popytem na obszarach przygranicznych na artykuły spożywcze, które osoby fizyczne nabywają partiami handlowymi w celu wywozu poza granice Republiki Białoruś" – czytamy w komunikacie.

Oprac. mkh
Fot. PixabayPicture of the author
Autor Artykułu:Maryia Khamiuk
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)